STRONA GŁÓWNA
O firmie Oferta Dla Partnerów Kontakt
Oferta  

Pamiętaj, że korzystając nawet z produktów przyjaznych środowisku , powinieneś zadbać o to aby zużyty akumulator/produkt elektroniczny wyrzucić w miejsca do tego specjalnie przeznaczone (dedykowane pojemniki w sklepach z elektroniką, punkty zbierania odpadów itp.) gdyż stwarza on niebezpieczeństwo dla środowiska naturalnego, w którym żyjemy.

                Produkty oznaczone tym znakiem podlegają specjalnej segregacji,
co oznacza iż nie można ich
wyrzucać wraz z innymi odpadami.
 

  Oddaj elektrośmieci do recyklingu – to łatwe!

        Jeśli chcesz się pozbyć elektrośmieci, zgodnie z prawem możesz to zrobić bezpłatnie oddając je do:       
  • DO SKLEPU ?  elektrośmieci można bezpłatnie oddać w sklepie w momencie zakupu  nowych urządzeń tego samego typu (na zasadzie wymiany 1 za 1 – stary sprzęt za nowy).

Uwaga: Transport trzeba zapewnić we własnym zakresie lub uzgodnić ze sprzedawcą w sklepie (sprzedawca może pobrać opłatę za transport i odebrać zużyty sprzęt przywożąc nowy do domu klienta).

  • DO GMINNEGO PUNKTU ZBIERANIA ? elektrośmieci w ilości bez ograniczeń  można bezpłatnie oddać do specjalnie wyznaczonych gminnych punktów  zbierania. Transport trzeba zapewnić we własnym zakresie.
Adresy punktów zbierania  znajdziesz na stronie www.elektrosmieci.pl oraz możesz o nie zapytać także w urzędzie gminy.
             
  • DO SKUPU ZŁOMU ? elektrośmieci można oddać do punktów skupu złomu, które mają pozwolenie na prowadzenie działalności zbierania elektrośmieci i są zarejestrowane w Głównym Inspektoracie Ochrony Środowiska.  Punkty skupu złomu powinny przyjmować od konsumentów zużyty sprzęt bezpłatnie, w ilości bez ograniczeń. Transport trzeba zapewnić  we własnym zakresie.         
  •  
  • DO SERWISU ? elektrośmieci można oddać bezpłatnie do punktów serwisowych zajmujących się naprawą zepsutych urządzeń, wówczas, gdy okaże się, że koszt serwisu jest wyższy niż cena zakupu nowego urządzenia lub gdy naprawa jest nieskuteczna.         

Uwaga: Serwisant może jednak odmówić przyjęcia elektrośmieci, gdy klient przyniesie sprzęt z zamiarem pozbycia się go a nie naprawy, oraz gdy stare urządzenie stanowi zagrożenie dla zdrowia lub życia pracowników serwisu.

Zużyty sprzęt oddany do punktu zbierania powinien być kompletny. Gdy jest źle zagospodarowany lub amatorsko zdemontowany może zanieczyszczać środowisko oraz stanowić zagrożenie dla zdrowia człowieka, ponieważ trujące substancje zawarte w mechanizmach urządzeń łatwo wydostają się na  zewnątrz. Według nowych przepisów, za demontaż poza wyspecjalizowanym zakładem przetwarzania grozi kara od 2 do 100 tys. złotych,  zarówno dla firm jak i osób fizycznych. Z kolei, za wyrzucenie elektrośmieci do śmietnika obowiązuje kara grzywny do 5 tys. złotych.


Firma MIP sp. z o. o. współpracuje z producentami wysokiej jakości produktów i specjalizuje się w imporcie produktów multimedialnych audio-video i akcesoriów w szczególności słuchawek, wzmacniaczy słuchawkowych, akcesoriów dla graczy PC/XBOX/PS3.
(c) 2013 MIP sp. z o. o.