MIP.biz.pl

Astell&Kern KANN MAX – odtwarzacz jeszcze bardziej potężny niż myślisz

Home »  Nowości »  Astell&Kern KANN MAX – odtwarzacz jeszcze bardziej potężny niż myślisz

Astell&Kern KANN MAX – odtwarzacz jeszcze bardziej potężny niż myślisz

On 3 czerwca, 2022, Posted by , In Nowości, With No Comments

Astell&Kern KANN MAX

– odtwarzacz jeszcze bardziej potężny niż myślisz

Astell&Kern, światowy lider na rynku przenośnych urządzeń audio klasy premium, przedstawia przenośny cyfrowy odtwarzacz audio (DAP) KANN MAX, czwarty model w uznanej serii KANN. Uwielbiany przez audiofili na całym świecie za swoją wydajność skoncentrowaną na wysokiej mocy wyjściowej i ultra-czystym dźwięku. KANN MAX osiąga wyższą moc wyjściową (15 Vrms) niż jego nagradzany poprzednik, KANN ALPHA.

Dzięki zastosowaniu zaawansowanej konstrukcji i technologii audio, nowa, wyższa moc mieści się również w bardziej kompaktowej i lżejszej obudowie. Rezultatem jest jeszcze szersza gama słuchawek, w tym wyrafinowane modele o wysokiej impedancji, które mogą być optymalnie napędzane bez potrzeby dodatkowego wzmocnienia. Fani wysokiej klasy brzmienia mogą teraz doświadczyć oryginalnego dźwięku studyjnej jakości bez żadnych kompromisów – zawsze i wszędzie.

Najważniejsze cechy Astell&Kern KANN MAX w skrócie

 • Posiada 4-stopniowy poziom wzmocnienia z maksymalnym wyjściem 15 Vrms, aby obsługiwać szerszą gamę słuchawek bez zniekształceń
 • Innowacyjna konstrukcja obwodu z bardzo wysoką mocą wyjściową i niskim poziomem szumów w jeszcze mniejszym odtwarzaczu
 • Wyposażony w przetwornik cyfrowo – analogowy ESS ES9038Q2M Quad-DAC zapewniający wyjątkowo czysty i zrównoważony dźwięk
 • Zawiera zastrzeżoną technologię TERATON ALPHA Sound Solution od A&K
 • Obsługuje odtwarzanie cyfrowych plików audio o wysokiej rozdzielczości do 32-bit 768 kHz/natywnego DSD512
 • Obsługuje Bluetooth 5.0 i 24-bitowy kodek bezprzewodowy (aptX™ HD, LDAC)
 • Funkcja Replay Gain równomiernie dostosowuje głośność odtwarzania ze źródeł dźwięku do 24-bitów/192 kHz.

Innowacyjna konstrukcja obwodu = niski poziom szumów

Wraz ze wzrostem mocy wyjściowej rośnie również poziom szumów, który niekorzystnie wpływa na jakość dźwięku. Dzięki innowacyjnej konstrukcji układu scalonego, Astell&Kern jest w stanie osiągnąć niski poziom szumu, jednocześnie osiągając nowe ustawienie wyjściowe „Super” 15 Vrms.

Aby to osiągnąć, zastosowano analogowy regulator głośności, aby zapewnić bogaty zakres dynamiki bez żadnych strat. Następnie, układ scalony zasilacza dla każdej sekcji audio (podzielony na przetwornik cyfrowo-analogowy, głośność i wzmacniacz) jest oddzielnie konfigurowany, dzięki czemu szum zakłóceń spowodowanych przez zasilacz DC-DC (zjawisko szumu drgającego, które występuje podczas zasilania) zostaje wyeliminowane. Zminimalizowany zostaje również podobny niepożądany dźwięk, który można usłyszeć we wzmacniaczu operacyjnym. Wreszcie, dzieląc płytkę drukowaną (PCB) o tym samym rozmiarze, co większy KANN ALPHA na 12 warstw, uzyskuje się mniejszy fizyczny rozmiar KANN MAX.

Quad DAC i to, co warto wiedzieć o odtwarzaniu

KANN MAX to pierwszy odtwarzacz z serii KANN wyposażony w cztery przetworniki cyfrowo-analogowe ES9038Q2M, zapewniające bardzo wysoką wydajność. Dzięki zastosowaniu czterech układów DAC, każdy z nich można  przydzielić do czterech indywidualnych kanałów wzmacniacza, a tym samym w pełni odwzorować głębię i realizm źródła dźwięku.

W połączeniu z technologią obwodów wzmacniacza Astell&Kern, która w naturalny i subtelny sposób podnosi mocne strony przetwornika cyfrowo-analogowego, jego precyzyjne możliwości dekodowania zapewniają oryginalną studyjną jakość dźwięku bez zniekształceń.

KANN MAX odtwarza również pliki do 32-bit/768 kHz PCM i natywny DSD512, jednocześnie obsługując złącza słuchawek 2,5 mm, 3,5 mm i 4,4 mm, aby sprostać większej różnorodności słuchawek i monitorów dousznych (IEM). W celu zminimalizowania szumów kontaktowych z gniazd wyjściowych, zamiast typowych pierścieni stosowanych w innych produktach zastosowano złotą powłokę PVD na złącze słuchawkowe. Poprawia to zarówno wygląd, jak i funkcjonalność.

KANN MAX dodaje również ciekawą funkcję Replay Gain. Odpowiada ona za automatyczne i równomierne dostosowanie głośności odtwarzania ze źródeł dźwięku do 24-bitów/192 kHz, dzięki czemu można cieszyć się kolejnymi utworami bez sięgania po regulację głośności.

KANN MAX z technologią TERATON ALPHA

W wyniku szeroko zakrojonych badań i rozwoju, powstało opatentowane rozwiązanie TERATON ALPHA Sound Solution firmy Astell&Kern, które zostało zaprojektowane tak, aby odtwarzany dźwięk był jak najbardziej zbliżony do oryginalnego dźwięku studyjnego. Technologia ta skutecznie usuwa szumy zasilania i zapewnia wydajne zużycie energii, jak i odpowiednie wzmocnienie, aż do etapu interfejsu wyjściowego audio, w którym odbywa się konwersja sygnału cyfrowo-analogowego (DAC) – technologia audio, którą Astell&Kern konsekwentnie rozwija i udoskonala na przestrzeni lat.

Łączność

Funkcja BT Sink łączy KANN MAX z urządzeniem zewnętrznym, takim jak smartfon, przez Bluetooth, umożliwiając odtwarzanie muzyki w wysokiej jakości na odtwarzaczu. KANN MAX oferuje Bluetooth® 5.0, zapewniający większy zasięg i bardziej stabilne połączenie bezprzewodowe ze słuchawkami, a wraz z obsługą 24-bitowych kodeków aptX™ HD i LDAC, oferuje najlepszą możliwą jakość dźwięku bezprzewodowego.

Oprócz obsługi Wi-Fi, KANN MAX oferuje AK File Drop dla łatwiejszego bezprzewodowego przesyłania plików. Użytkownicy mogą bezprzewodowo przesyłać pliki za pośrednictwem komputera, smartfona lub programu FTP znajdującego się w tej samej sieci, aby zarządzanie muzyką było jeszcze wygodniejsze.

Bateria i pamięć

Mimo mniejszych rozmiarów, wszystkie komponenty związane z zasilaniem, jak i sam obwód zasilania zostały opracowane tak, aby zapewnić 13 godzin ciągłego odtwarzania. KANN MAX posiada 64 GB wbudowanej pamięci, którą można rozszerzyć do 1 TB za pomocą karty micro SD, co oznacza, że użytkownicy mogą zawsze mieć przy sobie tysiące albumów w wysokiej rozdzielczości.

Odważny, opływowy design

Kontynuując odważną koncepcję projektową serii KANN, ten odtwarzacz może pochwalić się bardziej opływowym profilem, podkreślonym przez sześciokątną górną linię, która zwęża się ostro od dołu do góry, oraz szczotkowaną powierzchnią z tyłu, która wyraża zarówno jego szybkość, jak i moc.

Sugerowana cena detaliczna Astell&Kern KANN MAX wynosi 6999 PLN brutto. Do odtwarzacza można zakupić również etui w trzech różnych kolorach: czarnym, niebieskim i beżowym, w cenie 599 PLN brutto. Astell&Kern KANN MAX właśnie wchodzi do sprzedaży w Polsce i można go zakupić w wybranych sklepach audio oraz przetestować w HiFiPRO i MP3store.

Specyfikacja techniczna

Ogólne dane techniczne

Kolor korpusu: antracytowy

Materiał korpusu: aluminium

Wyświetlacz: ekran dotykowy 4,1 cala, 720 x 1280

Obsługiwane formaty audio: WAV, FLAC, WMA, MP3, OGG, APE, AAC, ALAC, AIFF, DFF, DSF

Częstotliwość próbkowania:

 • PCM: 8kHz ~ 768kHz (8/16/24/32 bity na próbkę)
 • Natywny DSD: DSD64 (1-bitowy 2,8 MHz), Stereo / DSD128 (1-bitowy 5,6 MHz), Stereo / DSD256 (1-bitowy 11,2 MHz)
 • DSD512 (1bit, 22,4 MHz) stereo

Poziom wyjściowy:

 • [Niski] Niezbalansowane 2 Vrms / Zbalansowane 4 Vrms (warunek braku obciążenia),
 • [Średni] Niezbalansowane 4 Vrms / Zbalansowane 8 Vrms (warunek braku obciążenia),
 • [Wysoki] Niezbalansowane 6 Vrms / Zbalansowane 12 Vrms (warunek braku obciążenia),
 • [Super] Niezbalansowane 8 Vrms / Zbalansowane 15 Vrms (warunek braku obciążenia)

Procesor: czterordzeniowy

DAC: ESS ES9038Q2M x4 (Quad-DAC)

Dekodowanie: obsługuje odtwarzanie bit-to-bit do 32-bitów/768 kHz

Wejście: wejście USB typu C (do ładowania i danych dla PC i MAC)

Wyjścia:

 • Wyjście niezbalansowane (3,5 mm), wyjście optyczne (3,5 mm)
 • Wyjście zbalansowane (2,5 mm, obsługiwane tylko 4-biegunowe | 4,4 m, obsługiwane tylko 5-biegunowe)

Wi-Fi: 802.11 b/g/n (2,4 GHz)

Bluetooth: V5.0 (A2DP, AVRCP, Qualcomm® aptX™ HD, LDAC)

Wymiary: 2,68 cala (68,3 mm) [szer] x 4,6 cala (117 mm) [wys] x 0,92 cala (23,6 mm) [D]

Waga: około 10.76 uncji (305g)

Udoskonalenia funkcji: Obsługa aktualizacji oprogramowania układowego (OTA)

Specyfikacje dźwięku*

Pasmo przenoszenia:

 • ±0,023dB (Warunki: 20Hz~20kHz) Niezbalansowane / ±0,026dB (Warunki: 20Hz~20kHz) Zbalansowane
 • ±0,035dB (Warunki: 20Hz~70kHz) Niezbalansowane / ±0,072dB (Warunki: 20Hz~70kHz) Zbalansowane

S/N:

 • 114dB @ 1kHz, niezbalansowane
 • 115dB @ 1kHz, zbalansowane

Przesłuch:

 • -124dB @ 1kHz, niezbalansowane
 • -135dB @ 1kHz, zbalansowane

THD+N:

 • 0,0003% przy 1 kHz, niezbalansowane
 • 0,0004% przy 1 kHz, zbalansowane

IMD SMPTE:

 • 0,0007% 800Hz 10kHz (4:1) niezbalansowane
 • 0,0007% 800Hz 10kHz (4:1) zbalansowane

Impedancja wyjściowa:

 • Wyjście niezbalansowane 3,5 mm (1 ohm)
 • Wyjście zbalansowane 2,5 mm (1,6 omów), 4,4 mm (1,6 ohm)

Jitter zegara: 25ps (typowo)

Jitter zegara referencyjnego: 70ps

(*Specyfikacje dźwięku oparte na Low Gain)

Pojemność pamięci

Wbudowana pamięć: 64 GB [NAND]

Pamięć zewnętrzna: microSD x1 (maks. 1TB)

Bateria

Pojemność: 5600 mAh 3,8 V Li-Polimer

Czas ładowania: około 3,5 godziny (9V 1,67A szybkie ładowanie) | 5,5 godziny (standardowe ładowanie 5V 2A)

Czas odtwarzania: około 13 godzin (Standard: FLAC, 16bit, 44,1 kHz, niezbalansowane, Vol.40, LCD wyłączony, LED włączony, Low Gain)

Obsługiwane systemy operacyjne: Windows 7,8,10 (32/64bit) MAC OS X 10.7

Comments are closed.