MIP.biz.pl

iBasso PB3 – zbalansowany wzmacniacz słuchawkowy do Smartfona

Home »  iBasso »  iBasso PB3 – zbalansowany wzmacniacz słuchawkowy do Smartfona

iBasso PB3 – zbalansowany wzmacniacz słuchawkowy do Smartfona

On 13 marca, 2017, Posted by , In iBasso, By ,, , With No Comments

Firma iBasso to już znana i lubiana marka. Na rynku polskim obecna jest już od dobrych paru lat i ma w swojej ofercie urządzenia audio począwszy od wzmacniaczy słuchawkowych poprzez przetworniki, odtwarzacze Hi-FI oraz akcesoria.

Tym razem firma IBasso proponuje coś nowego – zbalansowany wzmacniacz słuchawkowy z DAC o nazwie IBasso PB3 oraz pierwsze w ofercie firmy – słuchawki typu IEM – iBasso IT03.

IBasso PB3 to chyba jeden z niewielu wzmacniaczy na rynku, który oferuje złącze zbalansowane. Warto więc pochylić się nad takim rozwiązaniem, jeśli ktoś poważnie podchodzi do kwestii brzmienia

Zalety zbalansowanego wzmacniacza jak IBasso PB3 to przede wszystkim.

 • Wzmocnienie napięcia wyjściowego jest dwukrotnie większe w porównaniu do zwykłego wzmacniacza bez wyjście zbalansowanego.
 • Moc jest czterokrotnie większa od zwykłego wzmacniacza co pozwala osiągnąć lepszy dźwięk oraz większa scenę.

Struktura BTL, która posiada symetryczny obwód

Symetryczne układy iBasso znacznie różnią się od innych rozwiązań dostępnych na rynku. Ogólnie zbalansowany sygnał daje drugi sygnał harmoniczny, powodując, iż nie ma jakiegoś dodatkowego uroku w dźwięku. Chociaż sam dźwięk jest z lepszą dynamiką, wyraźnie głośniejszy, ale ostrość gdzieś zanika i głos ludzki staje się mało wyraźny. W iBasso PB3 nie uświadczymy tych wad, dzięki czemu uzyskujemy naturalny, pełen głębi dźwięk.

Konstrukcja wzmacniacza operacyjnego wraz z buforem zapewnia duży prąd i wysoką moc wyjściową, a maksymalna moc wyjściowa PB3 wynosi aż 480 mW!

Kondensatory specjalnie przystosowane do wymagającego zasilania

W przypadku miniaturyzacji sprzętu audio, filtrowanie zasilania jest najważniejszą sprawą. Im większa jest pojemność kondensatora tym większa intensywność i rozdzielczości niskich częstotliwości.

iBasso w swoim produkcie używa super kondensatora, który jest odpowiednikiem aż 1000 sztuk 470uF kondensatorów elektrolitycznych. Rozwiązuje to doskonale eliminuje problem umieszczania dużych kondensatorów w produktach przenośnych. Dodatkowo opór tego kondensatora jest bardzo mały, z szybszą odpowiedzią na układ oraz dynamikę.

Dzięki zastosowanym technologiom, zaawansowanej konstrukcji oraz precyzji wykonania nowy wzmacniacz iBasso jest liderem segmentu przenośnych urządzeń. Zapewnia niesamowite wrażenia słuchowe i daje możliwość “napędzania” coraz bardziej wymagających modeli słuchawek. Dźwięk jest pełny detali i smaczków, a ogrom sceny przyprawia o ciarki. Taki dźwięk do tej pory zarezerwowany był dla konstrukcji stacjonarnych – dziś iBasso oferuje nam to w wersji mobilnej w cenie 1149zł brutto.

Najważniejsze cechy IBasso PB3

 • Zbalansowane gniazdo 2,5mm oraz niezbalansowane 3,5mm
 • Moc wyjściowa aż 480 mW
 • Bateria o pojemności 2500mAh, pozwalająca na pracę przez 20 godzin
 • Potencjometr ALPS
 • Ultra cienka obudowa ze wzmocnionego aluminium
 • Dwupoziomowy przełącznik gain

Specyfikacja techniczna:

 • Moc wyjściowa: ≤ 480 mW
 • SNR: ≥ 120 dB
 • THD: <0.0005%
 • Czas pracy: Do 20 godzin
 • Zalecana impedancja słuchawek: 8 ~ 300Ω
 • Wymiary: 120 x 63 x 11.1 mm
 • Waga: 135g

Akcesoria: Słuchawki iBasso IT03 + Kabel zbalansowany iBasso CB12

Użytkownik do kompletu może zaopatrzyć się w słuchawki tej samej marki – iBasso IT03, które pomimo ceny 1299zł brutto, oferują znakomity stosunek jakości do ceny i dla wielu klientów może to być zwieńczenie poszukiwań. Na konstrukcję modelu składają się po 3 przetworniki na kanał, czyli po każdej stronie mamy 1 driver dynamiczny oraz 2 drivery armaturowe. Daje to szeroki zakres pasma 10Hz-30kHz oraz mocno wyczuwalną dynamikę. iBasso IT03 standardowo na wyposażeniu posiadają kabel zakończony złączem jack 3,5mm. Ze względu na odpinany kabel, słuchawki można podłączyć również wykorzystując zbalansowane wyjście słuchawkowe w iBasso PB3 dokupując kabelek zbalansowany iBasso CB12. Kabel ten składa się z 8 żył miedzi ze stopem srebra a jego cena to 399zł brutto.

iBasso PB3, IT03 i CB12 można kupić w wybranych sklepach, a także odsłuchać w salonach Audiokracja w Polsce.

Comments are closed.