MIP.biz.pl

MOONDROP – Gwiazda z Chin w Polsce

Home »  Moondrop »  MOONDROP – Gwiazda z Chin w Polsce

MOONDROP – Gwiazda z Chin w Polsce

On 12 października, 2023, Posted by , In Moondrop, With No Comments

Znana ze świetnie wyglądających i doskonale brzmiących produktów o znakomitym stosunku jakości do ceny marka Moondrop jest już dostpępna w Polsce!

Ten niezwykle ciekawy producent zrobił ostatnimi czasy sporą furorę na wymagającym rynku przenośnego audio. Nic w tym dziwnego, bo jego oferta jest nie tylko szeroka, ale i niezwykle interesująca zarazem. Pośród najciekawszych modeli tej marki można wymieć słuchawki takie, jak planarne Venus, czy wysokiej klasy dokanałowe modele S8, Variations i Blessing 3. Producent oferuje również wiele przystępnych cenowo IEMów, a także przetworniki cyfrowo-analogowe w postaci przewodu z wtyczką („dongle”). W katalogu firmy znajdziemy też kable słuchawkowe o znakomitych parametrach.

Moondrop Venus – flagowe słuchawki planarne

To model posiadający przetworniki 100 mm i grubości tylko 2 mikronów oraz cewki wykonane z czystego srebra. Słuchawki te oferują technologię oraz brzmienie do tej pory zarezerwowane dla droższych modeli.

Technologia bez kompromisów godna najlepszych słuchawek

W Moondrop Venus połączono kilka rozwiązań tworząc nie tylko świetnie wyglądające, ale i zaawansowane technologicznie słuchawki, które potrafią zaoferować brzmienie godne znacznie droższych konstrukcji. Venus posiadają unikalne cewki przewodzące napylone czystym srebrem, co przekłada się na znakomite oddanie cichych sygnałów i niezwykle szlachetny charakter reprodukcji. Zastosowano też układ magnetyczny wykonany z 18 magnesów N52 zaprojektowany przy użyciu zaawansowanych narzędzi do symulacji komputerowej. Dodatkowo Venos posiadają specjalne falowody wyrównujące fazę w zakresie wysokich częstotliwości, co przekłada się na naturalne oddanie góry pasma oraz świetną budowę sceny.

Unikalna stylistyka i znakomite wykonanie

Venus to, jak sama nazwa wskazuje, słuchawki niezwykle piękne, a do tego wykonane z dbałością o każdy detal. Posiadają do tego autorską konstrukcję muszli, które wykonane są z obrabianego za pomocą CNC aluminium. Posiadają też przemyślany, automatycznie dopasowujący się do kształtu głowy pałąk, gdzie użyto połączenia aluminium lotniczego i skóry. Cena modelu w Polce to 2999zl

Moondrop Blessing 3 – słuchawki dokanałowe o hybrydowej konstrukcji

Blessing 3 to słuchawki, które są jednym z najbardziej popularnych w ofercie firmy. Nic dziwnego, bo to świetna konstrukcja oparta o 2 przetworniki dynamiczne oraz 4 armaturowe połączone ze sobą w przemyślany sposób. A wszystko to w pięknej, wykonanej za pomocą druku 3D obudowie.

Zawansowana konstrukcja i unikalna konfiguracja przetworników

Blessing 3 to słuchawki, które wyróżniają się wieloma szczegółami konstrukcyjnymi. Przede wszystkim dwa, dedykowane do basu przetworniki dynamiczne o średnicy 10mm pracują w konfiguracji, w której skierowane są naprzeciwko siebie. Dzięki temu, oraz zastosowaniu dwóch przetworników dla niskich tonów uzyskano ogromną poprawę w zakresie definicji, dynamiki oraz czystości najniższych zakresów.

Blessing 3 – staranne dostrojenie dzięki odsłuchom i pomiarom

Najnowszy model znanych dokanałowych słuchawek oferuje znakomite brzmienie także dzięki świetnie zintegrowanym czterem przetwornikom armaturowym, które pokrywają środek oraz górę pasma. Ponadto zastosowano tutaj zarówno filtry elektryczne, jak i akustyczne, co zapewnia także stałość fazy w całym zakresie pasma audio. A to z kolei owocuje niezwykle naturalnym, czytelnym brzmieniem z doskonałą holografią.

Unikalny design

Marka Moondrop, dzięki swoim utalentowanym projektantom, tworzy produkty nie tylko świetnie brzmiące, ale i pięknie wykonane. Nie inaczej jest w przypadku najnowszego modelu Blessing 3, gdzie połączono druk 3D z wykonaną za pomocą obróbki CNC płytą czołową, która jest dodatkowo ręcznie polerowana. To świetnie grające słuchawki, które dodatkowo przyciągają oko, a ich brzmienie potrafi zaskoczyć swoją dojrzałością. Cena modelu w Polsce to 1749zl

Moondrop – szeroki wybór unikalnych produktów

Pośród oferty tego producenta, znajdziemy wiele innych ciekawych produktów. Pośród wielu z nich, możemy wymienić:

Moondrop ALICE – słuchawki True Wireless o bezkompromisowej konstrukcji nastawionej na jakość brzmienia. Posiadają one nie tylko przetworniki dynamiczne ULT o ponadprzeciętnej liniowości, ale korzystają też z najnowszego układu Qualcomm QCC5151. Moondrop Alice oferują także – dzięki dedykowanej aplikacji – aż 10 presetów strojenia, w tym również ustawień mogących naśladować charakter znanych słuchawek dynamicznych. Cena modelu to 999zl.

Moondrop Moonriver 2Ti – interfejs USB w postaci wtyczki z kablem („dongle”), który posiada unikalną obudowę ze stopu tytanu, dwa gniazda słuchawkowe (w tym 4.4 zbalansowane) i konstrukcję opartą o dwóch przetwornikach CS43198. To miniaturowy przetwornik, który łączy tytanową obudowę o pięknych kształtach z możliwością pracy w trybie zbalansowanym, w którym oferuje aż 250mW mocy na wyjściu. Piękny wygląd i piękne brzmienie – to właśnie Moondrop Moonriver 2Ti.

MOONDROP UP! – dedykowany (nie tylko) do słuchawek VENUS kabel wykonany z monokrystalicznej miedzi 6N, który dedykowany jest do połączenia słuchawek ze wzmacniaczami zbalansowanymi. Posiada od strony słuchawek złącza 3.5mm mini-jack, a od strony wzmacniacza wtyczę 6.35 4-pin. Dzięki unikalnemu, wybranemu podczas długich prób odsłuchowych, oplotowi oferuje znaczne polepszenie brzmienia, a jednocześnie jest w niezwykle atrakcyjnej cenie – 499zl

Szeroką ofertę produktów MOONDROP znajdziemy w salonach HiFiPRO oraz MP3Store. Wszystkie produkty są dostępne do odsłuchu.

Comments are closed.