MIP.biz.pl

Astell&Kern HB1 oraz Astell&Kern KANN Ultra – Dwa mobilne światy audio

Home »  Astell&Kern »  Astell&Kern HB1 oraz Astell&Kern KANN Ultra – Dwa mobilne światy audio

Astell&Kern HB1 oraz Astell&Kern KANN Ultra – Dwa mobilne światy audio

On 24 listopada, 2023, Posted by , In Astell&Kern, With No Comments

Astell&Kern HB1 i Kann Ultra – przenośny i nowatorski DAC oraz niezwykle mocna wersja lubianego odtwarzacza

Koreański producent wprowadził właśnie dwa niezwykle ciekawe produkty. Pierwszy z nich, HB1, to niewielkich rozmiarów, lecz niezwykły w swojej uniwersalności miniaturowy przetwornik cyfrowo-analogowy. Posiada on nie tylko zbalansowany wzmacniacz słuchawkowy, ale i może działać, jako DAC podłączony przez USB oraz bezprzewodowo za pomocą Bluetooth
z wykorzystaniem aptX™HD dla najlepszej jakości brzmienia. KANN Ultra to
z kolei najnowsza i najmocniejsza zarazem wersja znanego i lubianego odtwarzacza. Jest ona oparta na dwóch układach ESS9039PRO w trybie dual-mono i oferuje nie tylko ogromną moc, ale i wszystkie autorskie rozwiązania firmy wraz z najnowszą funkcją Digital Audio Remaster.

Astell&Kern HB1

DAC ze zbalansowanym wzmacniaczem słuchawkowym z wbudowanym akumulatorem i niewielkimi rozmiarami.

Pełna swoboda w doświadczaniu muzyki

Najnowszy przenośny DAC ze zbalansowanym wzmacniaczem słuchawkowym, Astell&Kern HB1 to urządzenie, które daje nam niezrównaną elastyczność. Bo może pracować zarówno jako DAC podłączony przez kabel USB, jak i może też odbierać bezprzewodowo strumień danych za pomocą transmisji Bluetooth. W tym ostatnim scenariuszu urządzenie oferuje wsparcie dla wszystkich ważnych kodeków, wliczając w to aptX™HD dla zapewnienia znakomitej jakości brzmienia.

Zaawansowany układ elektroniczny

Część przetwornika cyfrowo-analogowego oparta została w HB1 o jeden z najnowszych układów marki ESS Technology – ED9281AC PRO. To dedykowana kość, która oferuje nie tylko znakomite brzmienie, ale została także zaprojektowana tak, aby zapewnić optymalne wykorzystanie energii, co bezpośrednio przekłada się na wysoką żywotność wbudowanego akumulatora litowo-polimerowego. Czas odtwarzania przy użyciu kodeka ACC wynosi dzięki temu aż do 6 godzin. A ładowanie do pełna zajmuje tylko półtora godziny.

Co więcej, w Astell&Kern HB1 mamy także dwa wyjścia słuchawkowe – mini-jack 3.5mm oraz zbalansowane wyjście 4.4mm. To ostatnie zapewnia w pełni zbalansowany tor sygnału począwszy od przetwornika cyfrowo-analogowego.

Pełne wsparcie dla gęstych formatów

Astell&Kern HB1 oferuje wsparcie dla plików wysokiej rozdzielczości, także w przypadku strumieniowania. I jest w stanie obsłużyć format PCM aż do 384 kHz częstotliwości próbkowania oraz format DSD aż do DSD256 (Quad-DSD). Oczywiście znajdziemy także pełne wsparcie dla standardów MQA oraz LDAC.

Niewielkie rozmiary i nietuzinkowy wygląd

Koreański producent zdążył już przyzwyczaić nas do tego, że jego urządzenia nie tylko doskonale grają, ale i w ich przypadku wygląd idzie także w parze z brzmieniem. Nie inaczej jest z HB1 – mamy tutaj charakterystyczny design ze starannie przemyślanymi wszystkimi elementami. I, co więcej, urządzenie jest też niezwykle lekki – waży zaledwie 40 gramów.

Astell&Kern HB1 dostępny jest już w sieci sklepów HiFiPRO/MP3Store, a jego sugerowana cena detaliczna brutto wynosi 1390 złotych.

Astell&Kern KANN ULTRA

To najnowszy odtwarzacz z lubianej serii KANN, tym razem w najmocniejszej oraz całościowo – najlepszej wersji, jaką do tej pory koreańska marka stworzyła.

Wysoka moc i czyste, precyzyjne brzmienie

Przy wprowadzaniu serii KANN, inżynierom marki Astell&Kern przyświecał cel, aby stworzyć odtwarzacze, które będą w stanie nie tylko napędzić każde, nawet najtrudniejsze słuchawki na rynku, ale też zaoferują przy tym czyste, neutralne oraz precyzyjne w każdym calu brzmienie. Najnowszy model, czyli KANN ULTRA wynosi obie te cechy na jeszcze wyższy, niespotykany dotąd poziom. Łączy bowiem dwa najnowsze układy przetwornika ESS9039MPRO z niebywale mocnym wzmacniaczem, który potrafi zaoferować aż 16Vrms napięcia na wyjściu słuchawkowym. A to z kolei bezpośrednio przekłada się na możliwość napędzenia nawet najmniej efektywnych konstrukcji planarnych. A także na zachowanie w każdej konfiguracji ogromnego zakresu dynamiki i pełnej kontroli nad przetwornikami w słuchawkach.

Zaawansowany DAC z trybem DAR

Astell&Kern KANN ULTRA to nie tylko dwa układy ES9039MPRO w układzie dual-mono, ale także implementacja autorskiego resamplera o nazwie Digital Audio Remaster. Funkcja to umożliwia nam zmianę charakterystyki brzmienia odtwarzacza, co z kolei jeszcze bardziej poszerza nam jego możliwości w zakresie całościowego, finalnego efektu brzmieniowego. I sprawia tez, że teraz możemy nie tylko polepszyć jakość słabo nagranego materiału, ale także uzyskać lepszą kompatybilność z szerokim wachlarzem słuchawek.

Mocny wzmacniacz i pełne spektrum wyjść

Wzmacniacz słuchawkowy z KANN ULTRA jest oczywiście w pełni zbalansowany, posiadając wyjścia zarówno 3.5 mm mini-jack niezbalansowane, jak i wyjścia zbalansowane 4.4 mm. Warto też wspomnieć, że na pokładzie znalazły się także dwa wyjścia liniowe, na których dostępna jest też pełna regulacja głośności. Każde z wyjść, czyli słuchawkowe, wyjście PRE OUT oraz LINE OUT – to de facto osobny tor analogowy zaprojektowany tak, aby w każdej konfiguracji uzyskać najlepszy rezultat soniczny.

4 tryby wzmocnienia dla uzyskania najlepszej kompatybilności

Wzmacniacz słuchawkowy w KANN ULTRA posiada cztery osobne tryby wzmocnienia: Low, Mid, HIGH i SUPER. Są one specjalnie zaprojektowane tak, aby odtwarzacz ten mógł bez szumów napędzić wysoko-skuteczne IEMy, a przy tym bezproblemowo poradził sobie także z największymi nausznymi konstrukcjami. Bo w trybie SUPER maksymalne napięcia wynoszą: 8Vrms dla wyjścia niezbalansowanego i aż 16Vrms dla wyjścia zbalansowanego.

KANN ULTRA – nowoczesna i wydajna konstrukcja

Dzięki zaimplementowaniu wielu firmowych rozwiązań, Astell&Kern KANN ULTRA to odtwarzacz, który oferuje ogromne możliwości, a przy tym zachowuje jeszcze rozsądne rozmiary. Jego waga została zredukowana w porównaniu do KANNa CUBE do 390 gramów, a nowoczesne, ośmiordzeniowe CPU jest także niezwykle wydajne energetyczne. Co równie istotne, litowo-polimerowa bateria o pojemności aż 8400 mAh da nam aż do 11 godzin ciągłego odtwarzania. Dzięki temu KANN ULTRA będzie także doskonałym towarzyszem także w podróży.

Wsparcie dla platform strumieniujących

KANN ULTRA, oprócz wsparcia dla wszystkich nowych kodeków, takich, jak chociażby LDAC, jest także urządzeniem ROON READY. Co znaczy, że może działać także jako końcówka dla Roona, wspierając także oprogramowanie ROON Arc. Oczywiście nie zapomniano także o pełnym wsparciu dla gęstych formatów – PCM aż do 768 kHz i DSD aż do DSD 512.

A to wszystko w świetnej, nowoczesnej obudowie, co zresztą w przypadku odtwarzaczy marki Astell&Kern jest już standardem.

Astell&Kern KANN ULTRA dostępny jest już w sieci sklepów HiFiPRO i MP3Store, a jego sugerowana cena detaliczna brutto wynosi 8500 złotych.

Comments are closed.