MIP.biz.pl

Słuchawki Astell&Kern PathFinder i Astel&Kern HC2 USB DAC – Solidny Duet na lata

Home »  Nowości »  Słuchawki Astell&Kern PathFinder i Astel&Kern HC2 USB DAC – Solidny Duet na lata

Słuchawki Astell&Kern PathFinder i Astel&Kern HC2 USB DAC – Solidny Duet na lata

On 8 lipca, 2022, Posted by , In Nowości, With No Comments

Astell&Kern AK HC2 (PEE52) – wyrafinowany USB DAC ze wzmacniaczem dla mobilnego audio

Astell&Kern, światowy lider na rynku przenośnych urządzeń audio wysokiej rozdzielczości klasy premium, przedstawia dongle USB – AK HC2 Dual DAC, bezkompromisowy i ultrakompaktowy sposób przekształcania dźwięku smartfona i tabletu z systemem iOS i Android oraz laptopów z systemem Windows lub Apple. Ten przenośny przetwornik cyfrowo-analogowy jest wyposażony w zbalansowane złącze słuchawkowe 4,4 mm, dzięki czemu audiofile i fani muzyki mogą bezproblemowo sterować wybranymi słuchawkami o wysokiej rozdzielczości i doświadczać oryginalnego dźwięku studyjnej jakości, niezależnie od miejsca i czasu.

Ponieważ obwody konwersji cyfrowo-analogowej w laptopach, tabletach i smartfonach pozostają na drugim miejscu, a gniazda słuchawkowe stają się rzadkością w smartfonach, maksymalne wykorzystanie dźwięku wysokiej rozdzielczości oferowanego przez najpopularniejsze usługi przesyłania strumieniowego może nie wydawać się proste. Ale dzięki AK HC2 można to osiągnąć, łatwo i skutecznie.

Astell&Kern AK HC2 Dual DAC Najważniejsze cechy w skrócie

 • Obsługuje zbalansowane wyjście 4,4 mm dla lepszej separacji kanałów i redukcji szumów
 • Mocne wyjście 4 Vrms do obsługi szerokiej gamy słuchawek
 • Wyposażony w podwójny przetwornik cyfrowo-analogowy CS43198 zapewniający dźwięk klasy Hi-Fi
 • Podwójnie ekranowany kabel minimalizuje zniekształcenia i szum sygnału
 • Kompatybilny z urządzeniami iOS i Android
 • Opcjonalna aplikacja na Androida umożliwiająca szczegółową regulację głośności

Zbalansowany dźwięk dla urządzeń z systemem iOS i Android

Pomimo niewielkich wymiarów 17 mm x 50 mm x 10 mm, podwójny przetwornik cyfrowo-analogowy AK HC2 USB-C jest wyposażony w najnowocześniejsze funkcje, starannie zaprojektowane, aby zapewnić wysokiej jakości dźwięk o niskim poziomie szumów dzięki zbalansowanemu wyjściu słuchawkowemu 4,4 mm. Technologia Ultra-fine audio oznacza, że firma Astell&Kern była w stanie zintegrować obwody, komponenty i zarządzanie energią w wyjątkowo przenośnym urządzeniu bez pójścia na jakiekolwiek ustępstwa.

Wystarczy podłączyć podwójny DAC do wejścia USB-C urządzenia, podłączyć parę słuchawek 4,4 mm i zatracić się w szczegółowym, dynamicznym i niesamowicie realistycznym dźwięku. A jeśli chcesz poprawić jakość dźwięku urządzenia z systemem iOS, po prostu użyj dołączonego adaptera USB-C na Lightning.

Doskonała konstrukcja przetwornik cyfrowo-analogowego Dual-DAC

Sercem AK HC2 Dual DAC są dwa przetworniki Cirrus Logic CS43198 MasterHiFi – wysokowydajne przetworniki cyfrowo-analogowe, w które są wyposażone wielokrotnie nagradzane cyfrowe odtwarzacze audio A&norma firmy Astell&Kern obsługujące odtwarzanie w wysokiej rozdzielczości do natywnych 32-bit/384 kHz i DSD256 . Podwójne przetworniki cyfrowo-analogowe są sparowane z wysokiej jakości wzmacniaczem analogowym, wystarczająco mocnym, aby bez problemu obsługiwać nawet słuchawki o wysokiej impedancji – a zbalansowane wyjście 4,4 mm oznacza niższy poziom szumów, wyższą moc wyjściową i wyraźniejszą separację kanałów za każdym razem. Kondensatory wykonane na zamówienie optymalizują obwód audio, tłumiąc wahania mocy i optymalizując wydajność wyjściową, jednocześnie minimalizując zużycie energii podłączonego urządzenia.

Wytrzymała, podwójnie ekranowana konstrukcja kabla

Większość produktów USB DAC ma DAC umieszczony w terminalu USB podłączonym bezpośrednio do urządzenia w celu przetwarzania i wysyłania dźwięku. Jednak w przypadku AK HC2 sygnały cyfrowe z urządzenia przechodzą przez podwójnie ekranowany kabel do obwodu audio, zanim zostaną przekonwertowane na sygnał analogowy przez przetwornik cyfrowo-analogowy. Dzięki przetwarzaniu sygnału cyfrowego na późniejszym etapie, jakość dźwięku jest lepsza i pozbawiona szumów w porównaniu z innymi produktami USB DAC.

Podwójnie ekranowany kabel

Kabel został zaprojektowany tak, aby zminimalizować zakłócenia i zapewnić jak najbardziej przejrzysty dźwięk. Drut z rdzeniem miedzianym jest pokryty cyną, aby zapobiec korozji i wzmocnić siłę rozciągającą w celu zwiększenia trwałości, podczas gdy pleciony kabel jest owinięty folią aluminiową, która pomaga blokować hałas – utrzymujący się problem podczas odtwarzania dźwięku.

Testowane przez Roon

AK HC2 jest testowany przez Roon, dzięki czemu abonenci mogą cieszyć się funkcjami zarządzania i dźwięku tej platformy multi-muzycznej, a dodatkową wygodę zapewnia regulacja głośności dostępna za pośrednictwem dedykowanej aplikacji sterującej dla systemu Android.

Projekt światła i cienia

Jak zwykle w przypadku urządzeń Astell&Kern, AK HC2 podąża za unikalnym i charakterystycznym językiem projektowania firmy. Zakrzywiona powierzchnia jest zgodna z filozofią „światło i cień” stosowaną w całej gamie produktów Astell&Kern. Dzięki polerowanej i wytrzymałej obudowie producent zapewnia długowieczność, doskonały wygląd oraz trwałość konstrukcji.

Astell&Kern AK HC2 (PEE52) można kupić w dobrych sklepach ze sprzętem audio oraz dostępne są do odsłuchu w sklepach mp3store oraz HiFiPRO.

Cena sugerowana Astell&Kern AK HC2 (PEE52) wynosi  900 PLN brutto.

Ogólne dane techniczne

DAC: CS43198 podwójny

Częstotliwość próbkowania: PCM 32bit/384kHz, natywny DSD256

Poziom wyjściowy: 4 Vrms

Wyjście audio: zbalansowane 4,4 mm

Typ USB: Typ-C

LED: Wskaźnik włączania/wyłączania zasilania

Materiał: aluminium

Waga: około 29g

Wymiary (SxWxG):

 • Wtyczka USB: 12 x 21 x 6,5 mm
 • Korpus: 22,8 x 60 x 12,1 mm

Specyfikacje dźwięku

Pasmo przenoszenia:

 • ±0.011dB (warunek: 20Hz~20kHz) Zbalansowany
 • ±0,145dB (warunek: 20Hz~70kHz) Zbalansowany

Stosunek sygnału do szumu: 122dB @ 1kHz, zbalansowany

Przesłuch: -146dB @ 1kHz, zbalansowany

THD+N: 0,0004% @ 1kHz, zrównoważony

IMD SMPTE: 0,0003%, 800Hz 10kHz (4:1), zrównoważony

Impedancja wyjściowa: 4,4 mm (1,5 omów)

 

Astell&Kern Pathfinder – Nowoczesna technologia, Piękno i Wspaniała Uczta dla Twoich Uszu

 

Astell&Kern, światowy lider na rynku przenośnych urządzeń audio wysokiej rozdzielczości premium, połączył siły z Campfire Audio, amerykańskim projektantem i producentem wysokiej jakości ręcznie budowanych słuchawek dousznych, aby przedstawić monitor douszny PATHFINDER (IEM). Po udanej współpracy przy modelu SOLARIS X, całkowicie nowy, wspólnie opracowany PATHFINDER przenosi hybrydowy projekt IEM na inny poziom. Te wyrafinowane słuchawki są wyposażone w zaawansowaną, dwukomorową technologię przetworników Balance Armature (BA), aby osiągnąć nowy poziom realizmu dźwięku.

Najważniejsze cechy Astell&Kern PATHFINDER w skrócie

 • Pierwszy na świecie dwumembranowy, średnio-tonowy i zbalansowany przetwornik armaturowy (BA) firmy Knowles zapewnia bardziej naturalną reprodukcję w kluczowym obszarze średniego zakresu.
 • Przetworniki Dual Balanced Armature zapewniają rozszerzone i płynniejsze dźwięki o wysokiej częstotliwości
 • Specjalnie zaprojektowane podwójne przetworniki dynamiczne z hybrydową membraną kupiające się na niskich i średnich częstotliwościach
 • Pierwsze słuchawki, w których zastosowano nową technologię Radial Venting firmy Campfire Audio, zapewniającą, że dynamiczne przetworniki oferują mocniejszy bas i większą scenę dźwiękową.
 • Posrebrzane miedziane kable Litz OFC oraz ich nowa konstrukcja w kształcie taśmy minimalizują zniekształcenia sygnału
 • Zawiera wytrzymałe, niestandardowe złącza MMCX z miedzi berylowej zapewniające doskonałe połączenie

Pierwszy na świecie przetwornik armaturowy (BA) z podwójną membraną, zbalansowany

Potrzebny był radykalnie nowy projekt przetwornika, aby uzyskać szerszy zakres częstotliwości, realistyczną reprodukcję i bardziej zrównoważony dźwięk. Sercem tego innowacyjnego nowego zespołu przetwornika jest całkowicie nowy dwumembranowy sterownik armatury firmy Knowles. Dzięki zastosowaniu pojedynczej cewki obsługującej dwie oddzielne membrany, konstrukcja jest podobna do silnika dwucylindrowego – zapewniając większą moc i płynniejszą pracę niż silnik z pojedynczym, większym tłokiem.

W porównaniu z tradycyjnym modelem BA z pojedynczą, większą membraną, ta całkowicie nowa konstrukcja zawiera dwie komory, z których każda zawiera własną membranę i pręt napędowy uruchamiany przez pojedynczą cewkę. Rezultatem jest wyższa, mocniejsza moc wyjściowa niż jakakolwiek inna konstrukcja przetwornika BA w tym rozmiarze, jednocześnie wyrażająca cieplejszy i bardziej naturalny średni zakres w kluczowych obszarach muzyki.

Podwójne przetworniki BA z technologią T.A.E.C.

Ulokowane głębiej podwójne przetworniki BA koncentrują się na zapewnianiu czystszego i bardziej precyzyjnego odtwarzania wysokich częstotliwości. Wykorzystując opatentowaną przez Campfire Audio technologię Tuned Acoustic Expansion Chamber (T.A.E.C.), konstrukcja optymalizuje wydajność, dostosowując ilość miejsca dostępnego przed przetwornikiem i zapewnia bezpośrednie przejście od przetwornika do ucha. Ta sprytna konstrukcja rozszerza wysokie częstotliwości bez sybilantów i zmęczenia, zapewniając niezrównaną klarowność i gładką górę.

Dwa niestandardowe dynamiczne przetworniki z technologią Radial Venting

Dostarczanie bogatych i energetycznych dźwięków basowych, przy jednoczesnym zapewnieniu lepszej definicji niższej średnicy, jest możliwe dzięki dwóm niestandardowym dynamicznym przetwornikom 10 mm. Wyposażony w hybrydowe membrany i umieszczony w drukowanej w 3D komorze akustycznej Radial Venting Acoustic Chamber, ten całkowicie nowy projekt firmy Campfire Audio zapewnia szybszą i mocniejszą odpowiedź w zakresie niskich częstotliwości bez niepotrzebnego ciśnienia lub wzdęcia basów. Każdy dynamiczny przetwornik jest wentylowany przez specjalnie zaprojektowany otwór znajdujący się z przodu drivera. Ta komora akustyczna radykalnie poprawia ekspresję przetworników i tworzy większą scenę dźwiękową, zachowując jednocześnie unikalny dźwięk przetwornika dynamicznego.

Konstrukcja zoptymalizowana pod kątem akustyki wydrukowana w 3D

Wysokiej klasy słuchawki Campfire Audio są wysoko oceniane przez audiofilów na całym świecie, nic więc dziwnego, że dbałość o szczegóły jest kluczem do zapewnienia doskonałych wrażeń muzycznych z PATHFINDER. Każda słuchawka zawiera wydrukowaną w 3D, zoptymalizowaną akustycznie komorę wewnętrzną, aby umożliwić przetwornikom zapewnienie najwyższej możliwej jakości dźwięku oraz stworzenie naturalnego i dokładnego dźwięku.

Konstrukcja kabla Litz z posrebrzanej miedzi

PATHFINDER jest dostarczany z trzema różnymi kablami, aby umożliwić wszystkie niezbalansowane i zbalansowane połączenia słuchawek (2,5 mm, 3,5 mm i 4,4 mm). Całkowicie nowy posrebrzany kabel miedziany Litz składa się z czterech przewodów ułożonych obok siebie, zaprojektowanych tak, aby zapewnić możliwie najbardziej przejrzyste i rozszerzone dźwięki. Miękki w dotyku formowany płaszczyk, który owija się wokół każdego przewodnika, zapewnia zarówno elastyczność, jak i trwałość. Jednocześnie płaska konstrukcja kabla zapobiega plątaniu się, może być zwinięta w celu łatwego przechowywania i zapewnia minimalne zniekształcenia kabla. Kabel zakończony jest solidną metalową obudową złącza.

Złącza połączeniowe MMCX z berylu/miedzi zapewniają większą odporność na zużycie w porównaniu ze zwykłymi złączami mosiężnymi, a jednocześnie oferują bardziej solidny mechanizm łączenia. Taki wybór materiałów wydłuża żywotność komponentu i słuchawek.

Kompleksowy wybór wkładek

Wraz z trzema typami kabli słuchawkowych, PATHFINDER jest dostarczany z szeregiem typów i rozmiarów wkładek dousznych, dzięki czemu znalezienie bezpiecznego i wygodnego dopasowania jest proste. W zestawie pięć par końcówek Final Audio E-Type (XS/S/M/L/XL), trzy pary końcówek Campfire Audio Marshmallow (S/M/L) i trzy pary końcówek silikonowych (S/M/L ). Aby utrzymać Twoje IEM i akcesoria w nieskazitelnym stanie podczas transportu, dostarczane są również skórzane etui z zamkiem błyskawicznym, pokrowiec ochronny na słuchawki oraz etui do przechowywania końcówek i kabli.

Filozofie projektowania premium

Obudowa ze szczotkowanej stali nierdzewnej PATHFINDER łączy dwie filozofie projektowania każdej firmy. Rozpoznawalny motyw „światło i cień” Astell&Kern jest obecny i oddaje stylistykę innych produktów producenta. Z kolei połączenie Campfire Audio z naturą jest reprezentowane przez sześciostronny kontur „Mountain Peak”. Precyzyjnie zaprojektowany, ten motyw projektowy pokazuje wartość najwyższej jakości wykonania i innowacji, z których znane są Campfire Audio i Astell&Kern.

Słuchawki Astell&Kern Pathfinder dostępne są w wybranych salonach audio a do przetestowania oraz do kupienia w sklepach mp3store oraz HiFiPRO.

Cena sugerowana słuchawek Astell&Kern Pathfinder wynosi 9990 PLN brutto.

Specyfikacja techniczna

Typ przetwornika:

 • [Wysokie] niestandardowe podwójnie zbalansowane przetworniki armatury + T.A.E.C.
 • [Środek] Całkowicie nowa, „dwukomorowa” technologia zrównoważonego przetwornika armatury firmy Knowles
 • [Średni-niski do sub-basu] Całkowicie nowe, podwójne, niestandardowe przetworniki dynamiczne 10 mm w połączeniu z technologią wentylacji radialnej

Pasmo przenoszenia: 5Hz-20kHz SPL: 94dB @ 1kHz 13,49mVrms

Impedancja: 6,2 Ohm @ 1kHz

Całkowite zniekształcenia harmoniczne: mniej niż 1%

Kabel:

 • Kabel miedziany posrebrzany 2,5 mm
 • Kabel miedziany posrebrzany 3,5 mm
 • Kabel miedziany posrebrzany 4,4 mm

Wygląd materiału:

 • Powłoka aluminiowa
 • Gwintowana wylewka ze stali nierdzewnej ręcznie polerowanej
 • Wkładka i części ze stali nierdzewnej
Comments are closed.