MIP.biz.pl

Acoustune – Japońskie słuchawki z krwi i kości

Home »  Acoustune »  Acoustune – Japońskie słuchawki z krwi i kości

Acoustune – Japońskie słuchawki z krwi i kości

On 15 grudnia, 2023, Posted by , In Acoustune, With No Comments

Acoustune – unikalnie i świetnie brzmiące
słuchawki dokanałowe z Japonii

Nikt chyba nie ma wątpliwości co do tego, że Japończycy wiedzą, jak robić doskonałe słuchawki. Kolejnym potwierdzeniem tego jest kolejna marka z Kraju Kwitnącej Wiśni, jaka właśnie pojawiła się na naszym rynku. Acoustune to producent, który w swoich słuchawkach dokanałowych łączy unikalny, odważny design z zastosowaniem zaawansowanych materiałów, oraz niespotykanych wcześniej rozwiązań konstrukcyjnych. Słuchawki tej marki to pełne, organiczne brzmienie z przetworników dynamicznych ze znakomitą szybkością oraz detalicznością, która teraz była zarezerwowana tylko dla technologii elektrostatycznych.

Acoustune HS2000MX MKII

Flagowy model Japońskiej marki posiadający membrany z autorskiego materiału Myrinx połączonego z berylem.

Referencyjne słuchawki z wymiennymi kapsułami akustycznymi

Unikalną i niepowtarzalną cechą modelu HS2000MKII jest to, że posiadają one możliwość wymiany elementu, na który składa się przetwornik akustyczny wraz z jego komorą. W zestawie z HS2000MX dostajemy moduł ACT05, gdzie komora akustyczna została wykonana za pomocą obróbki CNC z miedzi, natomiast przetwornik dynamiczny o średnicy 10 mm posiada membranę będącą połączeniem dwóch materiałów. Jednym z nich jest Myrnix, który jest uzyskanym sztucznie biopolimerem. Drugi materiał natomiast to beryl, który jest umieszczony na środku membrany, tworząc jej kopułkę.

Co istotne, kapsuły akustyczne możemy wymieniać i przykładowo kapsuła ACT04 to połączenie stali oraz stabilizowanego drewna z brzozy. A z kolei kapsuła ACT03 to połączenie mosiądzu z drewnem.

Każda z tych kapsuł oferuje nieco odmienny charakter brzmienia poprzez unikalną kompozycję materiałów zarówno samej membrany, jak i też materiałów, z jakich wykonano samą komorę tego przetwornika.

Acoustune HS2000MX MKII – dbałość o każdy detal

Flagowy model Japońskiej został też wykonany z dbałością o każdy szczegół. Złącza Pentaconn zapewniają stabilne połączenie, a składający się z ośmiu posrebrzanych żył przewód z miedzi monokrystalicznej zapewni nam transmisję audio bez żadnych strat. I znacząco przyczyni się do uzyskania naturalnego, organicznego a zarazem szczegółowego brzmienia. Ze słuchawkami otrzymamy też elegancką, drewnianą walizkę i kompaktową torbę do transportu.

Słuchawki Acoustune HS2000MX MKII dostępne są już w sieci sklepów HiFiPRO/MP3Store, a ich sugerowana cena detaliczna brutto wynosi 9499 zł.

Acoustune HS1790TI

Model łączący przetwornik z materiału Myrnix z komorą akustyczną wykonaną
z tytanu.

Drugiej generacji przetwornik Milinx

W słuchawkach tych zastosowano przetworniki, które łączą opatentowany materiał kompozytowy Myrnix z tytanową kopułką na środku membrany. Dzięki temu uzyskano niezwykle szlachetną charakterystykę brzmienia, które łączy barwę i gładkość z dynamiką oraz detalicznością. Komora akustyczna, w której znajduje się przetwornik została wykonana z tytanu. Natomiast sama obudowa słuchawek, w której ta komora została umieszczona to aluminium. Taka kompozycja materiałów sprawia, że części te są od siebie wzajemnie odizolowane. A to z kolei oznacza, iż nie ma między nimi mechanicznych interakcji, które negatywnie mogłoby się odbijać na brzmieniu.

Acoustune HS1790TI – wysokiej klasy kabel w zestawie

Wraz ze słuchawkami otrzymamy nie tylko aluminiowe etui na słuchawki czy komplet gumek, ale także znakomity kabel ARC51 o hybrydowej, plecionej konstrukcji. Przetwornikiem tutaj jest najwyższej czystości miedź, która dodatkowo powlekana jest warstwą srebra. Przewód dodatkowo ma specjalną geometrię i posiada otulinę, która zabezpiecza przed wibracjami oraz efektem mikrofonowania.

Słuchawki Acoustune HS1790TI dostępne są już w sieci sklepów HiFiPRO/MP3Store, a ich sugerowana cena detaliczna brutto wynosi 4999 zł.

Acoustune HS1750CU

Połączenie przetwornika z materiału Myrnix z komorą z mosiądzu.

Autorska technologia dostępna w przystępnej cenie

Acoustune HS1750CU to słuchawki, które łączą autorski i opatentowany przetwornik z materiału Myrnix z obrabianą za pomocą CNC komorą z mosiądzu. Takie rozwiązanie zapewnia niezwykle spójny, pozbawiony podbarwień dźwięk, który posiada też znakomitą dynamikę i szybkość. Podobnie, jak w droższych modelach – poszczególne elementy obudowy wykonane są z różnych materiałów i jednocześnie są od siebie odizolowane.

Pieczołowicie zaprojektowana konstrukcja godna droższych słuchawek

O ile HS1750CU są modelem niezwykle atrakcyjnym cenowo, to także i tutaj producent zadbał o wszystkie detale. Wykonanie jest niezwykle precyzyjne
i solidne. A w zestawie ze słuchawkami otrzymujemy pełen komplet akcesoriów. Czyli nie tylko wysokiej jakości aluminiowe etui, ale także doskonały, hybrydowy kabel ARC51 oraz komplet gumek. Co istotne – także i te słuchawki zostały zaprojektowane i są produkowane w Japonii.

Słuchawki dokanałowe Acoustune HS1750CU dostępne są już w sieci sklepów HiFiPRO/MP3Store, a ich sugerowana cena detaliczna brutto wynosi 2999 zł.

Comments are closed.