MIP.biz.pl

Dan Clark Audio AEON2 NOIR – Nowa jakość w nowym wydaniu!

Home »  DC Audio »  Dan Clark Audio AEON2 NOIR – Nowa jakość w nowym wydaniu!

Dan Clark Audio AEON2 NOIR – Nowa jakość w nowym wydaniu!

Dan Clark Audio Æon 2 Noire
Czarny koń w wyścigu o Najlepsze Brzmienie!

Pierwsza generacja serii Aeon wyznaczyła nowy wymiar dla słuchawek planarnych. Producent pokazał, że można zrobić doskonale brzmiące, stylowe i oryginalnie wyglądające słuchawki, których kształt stał się znakiem szczególnym Dan Clark Audio, bez konieczności wydawania fortuny.

Aeon2 podniosły poprzeczkę jeszcze wyżej, dopracowując konstrukcję zarówno pod względem sonicznym, jak również użytkowym. Wydawać by się mogło, że najnowsza, czarna edycja Aeon2 Noire to tylko lifting wizualny. Nic bardziej mylnego. Aeon2 Noire to zupełnie nową odsłona linii produktów Aeon.

            Strojone dla maksymalnej przyjemności z odsłuchów, udoskonalone zgodnie z oczekiwaniami klientów.

Aeon 2 Noire to nie jest tylko drobny facelifting. To przede wszystkim nowe, inne niż w klasycznej wersji strojenie. Nowy model jest zestrojony zgodnie według Krzywej Harmana. Wykres ten został wyznaczony przez Seana Olive po to, aby zobrazować brzmienie referencyjne, takie które podoba się największej ilości ludzi. Krzywa Harmana powstawała na podstawie wieloletnich badań i setek testów i pomiarów, aby finalnie być najdoskonalszą znaną wartością matematyczną przyjemności ze słuchania.

 

            Efektem takiego strojenia jest poprawienie prezentacji basu, zachowanie aksamitnego brzmienia średnicy, które jest znakiem firmowym słuchawek Dan Clark Audio, oraz jeszcze bardziej błyszczące wysokie tony. Delikatny tuning słuchawek zaowocował również zwiększeniem dynamiki i rozdzielczości dźwięku, oraz odsunął odrobinę dźwięki od słuchacza, dając w efekcie wybitnie przestrzenne brzmienie w ogóle nie pasujące do stereotypowego brzmienia słuchawek zamkniętych.

            Wszystkie zmiany znalazły odzwierciedlenie w pierwszych recenzjach nowego modelu Aeon 2 Noire. Wystarczy spojrzeć:

„The AEON 2 Noire should not be considered a small cosmetic tweak on the AEON 2 Closed. Far from it. This is a cleaner, more expansive sounding performance to contrast with the warmer, weighted, and more intimate delivery of the original.”

– Marcus, Headfonics

Those of you looking for a single set of cans to do just about ‘everything’ need look no further – just add plenty of power, and you’re in for a treat.”

-Matty Graham, Headfonia

            Dan Clark wypuszczając model Aeon 2 Noire odpowiedział również na prośby klientów dając im również nowe, jeszcze wygodniejsze pady z perforacją, oraz klasyczny, elegancki, czarny lakier obudowy.

Aeon2 to wciąż najbardziej uniwersalne rozwiązanie słuchawkowe na rynku.

Wielu użytkowników podróżuje ze słuchawkami w celach biznesowych, czy też na spotkania miłośników sprzętu. Słuchawki Mr Speakers zawsze są wyposażone w podróżne etui, ale producent czuł pewien niedosyt i postawił w modelu Aeon 2 pójść o krok dalej. Na potrzeby mobilności zespół inżynierów opracował zupełnie nową konstrukcję pałąka, umożliwiającą składanie słuchawek i zmniejszenie o połowę rozmiarów słuchawek i etui. Celem jest idealne pasowanie rozmiaru do bagażu podręcznego. Doświadczony zespół inżynierów zadbał o trwałość takiego rozwiązania, oraz o to, aby mobilność nie stanowiła kompromisu dla jakości dźwięku. Nowy pałąk z wykorzystaniem promowanego przez producenta wzornictwa „Industrial Design” zapewnia kompaktowe wymiary i ciekawy system składania, a przy tym oferuje bardzo dobry docisk muszli do ucha, oraz zachowanie wysokiego komfortu użytkowania. Pokrowiec posiada dedykowane miejsce na przewód aby maksymalnie wykorzystać jego pojemność. Większość osób podróżuje z konstrukcjami zamkniętymi ale technologia została użyta zarówno w modelu otwartym, jak i zamkniętym.

Od momentu wprowadzenia w 2017 roku, model Aeon oferuje stosunek ceny do możliwości powyżej standardów branżowych. Pod wieloma względami realizuje on podstawową misję Dan Clark Audio, czyli zaoferować jak największą wydajność słuchawek z wykorzystaniem zawansowanych technologii, nowoczesnych materiałów i designu, w cenach niższych od konkurencyjnych produktów. Dzięki temu mogą one cieszyć szersze grono odbiorców. Jest nam niezwykle przyjemnie przyznać że jesteśmy pewni, iż Aeon2 Noire wpisuje się w tą teorię jeszcze bardziej niż poprzednik i wielu kupujących szczerze je pokocha.

Cena modelu na rynku polskim to 3999PLN z VAT. Słuchawki można kupić i przetestować w specjalistycznej sieci sklepów MP3Store oraz HiFiPRO lub w dowolnym innym sklepie audio, który zechce wprowadzić je do oferty.

Specyfikacja

  • Skuteczność: 92dB / mW (zamknięte), 94dB (otwarte)
  • Waga (bez kabla): 340g (zamknięte), 321g (otwarte)
  • Odłączany 2-metrowy podwójny kabel premium z zakończeniem 3,5 mm i 1/4”
  • Impedancja: 13 omów
Comments are closed.