MIP.biz.pl

FiiO M17 – odtwarzacz przenośny oferujący brzmienie na poziomie sprzętu stacjonarnego klasy hi-end

Home »  Nowości »  FiiO M17 – odtwarzacz przenośny oferujący brzmienie na poziomie sprzętu stacjonarnego klasy hi-end

FiiO M17 – odtwarzacz przenośny oferujący brzmienie na poziomie sprzętu stacjonarnego klasy hi-end

Renomowana marka FiiO wprowadza na rynek najnowszy odtwarzacz przenośny M17, który jest kulminacją wieloletniego doświadczenia tej firmy
w projektowaniu wysokiej klasy łatwych w transporcie urządzeń. Najnowszy odtwarzacz łączy sobie wszystkie pożądane przez klientów cechy, czyli doskonałe brzmienie, świetną konstrukcję oraz niezwykle dopracowaną i nowatorską funkcjonalność. M17 posiada dwa flagowe przetworniki ESS9038Pro, najwyższego kalibru wzmacniacz słuchawkowy THX AAA-788+ oraz świetny ekran o przekątnej 5.99” i rozdzielczości FullHD. Dodatkowo odtwarzacz ten posiada szerokie możliwości połączeniowe, wraz z łącznością Bluetooth 5.0 wspierającą takie protokoły, jak aptX HD.

Najwyższej klasy przenośne audio na poziomie sprzętu stacjonarnego

W najnowszym M17 zastosowano tylko i wyłącznie komponenty klasy premium. Co równie istotne, FiiO opracowało wraz z firmą THX wzmacniacz słuchawkowy THX AAA-788+, który jest ulepszoną wersją oryginalnego układu. W porównaniu do oryginału, zwiększono moc wyjściową o ponad 200%, co teraz zaowocowało tym, że M17 jest w stanie napędzić praktycznie każde słuchawki, oferując aż 3000 mW na kanał przy obciążeniach o niższej impedancji. W torze wzmacniacza słuchawkowego zastosowano najwyższej jakości, selekcjonowane elementy. Uzyskano dzięki temu znakomite, referencyjne brzmienie tej sekcji odtwarzacza oraz kompatybilność z szerokim wachlarzem słuchawek.

Flagowe układy ESS9038Pro w konfiguracji dual-mono

Każdy z kanałów w M17 zawiera najwyższej klasy układ przetwornika cyfrowo-analogowego ESS9038Pro. Są to najlepsze układy firmy ESS Technology dedykowane do zastosowania w sprzęcie stacjonarnym klasy hi-end i oferujące najwyższy poziom transparentności, precyzji i neutralności przekazu. Współpracują one z oscylatorami NDK o femtosekundowej precyzji, co bezpośrednio przekłada się na bardzo niski poziom drżenia taktu zegara (jittera).

Wysoki poziom wzmocnienia i znakomite odprowadzanie ciepła

Jeżeli FiiO M17 zasilany jest z wbudowanego akumulatora – dostępne są cztery tryby wzmocnienia: niski, średni, wysoki i tryb słuchawek. Jednakże w przypadku zasilania najnowszego odtwarzacza FiiO z sieci, dostępny jest tryb słuchawek nausznych, który oferuje poziom mocy znany dotychczas tylko z urządzeń stacjonarnych. Dodatkowo, przy korzystaniu ze zbalansowanego wyjścia słuchawkowego, dostępne jest wzmocnienie na poziomie 16dB, co sprawia, że FiiO M17 poradzi sobie nawet z najbardziej wymagającymi słuchawkami planarnymi.

W przypadku odtwarzacza o takiej mocy istotnym jest to, aby poziom temperatur urządzenia był odpowiednio kontrolowany. Jest to wyjątkowo ważny czynnik przy zastosowaniu najlepszych układów ESS9038Pro. Dlatego w FiiO M17 zastosowano bardzo zaawansowany pasywny układ chłodzący, który zawiera nawet chłodzenie cieczą sprawnie odprowadzające ciepło do będącej radiatorem obudowy typu unibody. Dodatkowo w pakiecie
z odtwarzaczem jest specjalna podstawka na biurko posiadająca wbudowany cichy, wolnoobrotowy wentylator. Sprawdzi się ona znakomicie przy dłuższych odsłuchach w gorące dni.

  

Niskoszumne zasilanie i oddzielenie sekcji analogowej od cyfrowej

W odtwarzaczu FiiO M17 zastosowano dwie osobne sekcje zasilania – jedna korzysta z wbudowanego akumulatora, druga natomiast to zewnętrzne zasilanie sieciowe. Akumulator pozwala korzystać z FiiO M17 w sytuacjach, kiedy nie mamy dostępu do sieci zasilającej. Jednocześnie w przypadku korzystania
z zewnętrznego źródła energii napięcie w układach analogowych jest podniesione o 35% do 11.5V, co dodatkowo poprawia możliwości wysterowania najtrudniejszych słuchawek na rynku. Wbudowana w FiiO M17 bateria ma pojemność aż 9200 mAh, zapewniając aż do 10 godzin słuchania muzyki. System ładowania baterii wspiera szybkie ładowanie w trybie QC4.0+PD.

Wsparcie dla gęstych formatów i łączność Bluetooth 5.0

Najnowszy odtwarzacz wspiera natywnie nie tylko format DXD (PCM 32bit/384kHz), ale i DSD aż do DSD512. Ponadto dzięki zastosowaniu nowoczesnego chipsetu posiada łączność Bluetooth wraz ze wsparciem dla Bluetooth 5.0 i obsługą kodeków takich, jak LDAC, aptX HD i aptX Low Latency.

Szeroki wachlarz możliwości połączeniowych

FiiO M17 oferuje słuchaczowi pełen zestaw wejść i wyjść. Na pokładzie znalazły się aż cztery gniazda słuchawkowe: dwa niezbalansowane 3.5 i 6.35mm oraz dwa zbalansowane 2.5 i 4.4mm. Dodatkowo jest wejście i wyjście S/PDIF zrealizowane na złączu koaksjalnym oraz dwa złącza USB. Jedno z nich to USB 3.0 dla szybkiej transmisji danych, drugie zaś to USB 2.0, do którego możemy podłączyć pamięć masową lub zewnętrzny przetwornik cyfrowo analogowy.
W tym ostatnim wariancie, FiiO M17 może działać, jako wysokiej klasy transport cyfrowy.

Odtwarzacz FiiO M17 dostępny jest w sieci sklepów HiFiPRO i MP3Store, a jego sugerowana cena detaliczna brutto wynosi 8490 zł.

FiiO M17 – dane techniczne:

 • SoC: Qualcomm Snapdragon 660
  • DAC: ES9038PRO x2
  • Wzmocnienie: THX AAA-788+ x2
  • Bluetooth: QCC5124
  • Odbiornik USB: XMOS XUF208
  • Oscylator kwarcowy: femtosekundowy oscylator kwarcowy NDK x2
  • Moc wyjściowa:

≥1,5W(16Ω / THD+N<1%)
≥3W(32Ω /THD+N<1%)
≥500mW(300Ω /THD+N<1%)

 • Poziom szumów: ≤3,5 μV(A-ważony)
  • SNR: ≥123dB(A-ważony)
  • THD+N: ≤0,0007%(1kHz/32Ω)
  • Tryby pracy: Android/Pure Music/USB DAC/ Odbiór Bluetooth/AirPlay/dekodowanie koaksjalne
  • Wymiary: ok. 156,4*88,5*28mm
  • Waga: 610g
  • Wyświetlacz: ekran dotykowy o przekątnej 5,99 cala (1080*2160)
  • Ładowanie: obsługuje szybkie ładowanie QC3.0, QC4.0, PD2.0 i PD3.0
  • Pojemność baterii: 9200 mAh
  • Żywotność baterii: ok. 10,6 godziny (single ended), 8,6 godziny (zbalansowane)
  • Czas ładowania: ok. 4,5h (z szybkim ładowaniem)
  • Czuwanie: > 1000h
  • Regulacja głośności: pokrętło potencjometru lub przyciski sterujące
  • Pamięć (RAM): 4 GB
  • Całkowita dostępna pamięć/użytkownik (ROM): 64 GB/ok. 46 GB
  • Pamięć rozszerzeń: pojedyncze gniazdo kart micro-SD, teoretyczna obsługa do 2 TB
  • Podbicie: niskie/średnie/wysokie/tryb słuchawek nausznych/ulepszony tryb słuchawek nausznych (przy zasilaniu przez wejście DC)
  • Balans kanałów: L20~R20 (0,5dB na poziom)
  • Zalecana impedancja słuchawek: 16~600Ω (single-ended)/16~300Ω (zbalansowane)
Comments are closed.