MIP.biz.pl

HEDDphone One – nowy rozdział w świecie słuchawek

Home »  HEDD Audio »  HEDDphone One – nowy rozdział w świecie słuchawek

HEDDphone One – nowy rozdział w świecie słuchawek

On 12 maja, 2020, Posted by , In HEDD Audio, With No Comments

HEDDphone One otwierają całkowicie nowy rozdział w świecie słuchawek, zarówno w odsłuchu klasycznym jak i – z uwagi na charakter brzmienia – przy pracy z dźwiękiem.

Nowy rozdział, oznacza również nowego dystrybutora na rynku polskim.

HEDD Audio HEDDphone One to najnowszy, flagowy model słuchawek niemieckiej manufaktury HEDD Audio – do tej pory znanej głównie ze studyjnych monitorów odsłuchowych najwyższej klasy. Założycielem i twórcą marki jest Klaus Heinz, człowiek, który przez wiele lat zdobywał doświadczenie, pełniąc kluczowe funkcje między innymi w firmie ADAM Audio.

Słuchawki HEDDphone One otwierają całkowicie nowy rozdział, od odsłuchu w domu a na pracy z dźwiękiem kończąc, bowiem po raz pierwszy udało się zastosować pełnozakresowy (przetwarzający pełne pasmo słyszalne dla ucha ludzkiego) przetwornik, wykonany w nietuzinkowej technologii AMT (Air Motion Transformer). Technologia ta do tej pory zarezerwowana była tylko dla wybitnych monitorów odsłuchowych. Warto dodać, że jej twórcą w obecnej odsłonie jest również Klaus Heinz. Jej przewagą nad słuchawkami wykonanymi w technologiach konwencjonalnych, czyli dynamicznej oraz planarno-magnetycznej, jest membrana wykonana w technologii AMT. Nietuzinkowy materiał, który został w nich zastosowany – Kapton, pozwala poruszać powietrze dużo szybciej, niż konwencjonalne membrany.

To, w jaki sposób brzmią słuchawki HEDDphone One, nie pozostawia suchej nitki na produktach konkurencyjnych. Z uwagi na zastosowaną technologię AMT oraz otwartą konstrukcję wokółuszną, słuchawki są w stanie wygenerować sygnał wręcz monumentalny. Posiadają przepiękną prezencję soniczną całego pasma, od pięknie wybrzmiewającego dołu po krystalicznie czyste, odpowiednio oddalone wysokie rejestry. HEDDPhone One grają wręcz namacalnie, są obrazotwórcze. Można pokusić się o stwierdzenie, że zapoznanie się z nimi, to absolutny mus dla wytrawnych melomanów, jak i osób szukających emocji niedostępnych nigdzie indziej. Wykonanie słuchawek HEDDphone One to również, jak w przypadku brzmienia, absolutnie najwyższa liga. Wykonano je ręcznie w Niemczech, z użyciem wytrzymałych tworzyw sztucznych oraz stali nierdzewnej. Doskonałe spasowanie i wytrzymałość, to określenia bez których nie można się obejść przy poznawaniu tego modelu.

 

Comments are closed.