MIP.biz.pl

IEAST SoundStream – Multiroom i Streaming Audio

Home »  iEAST »  IEAST SoundStream – Multiroom i Streaming Audio

IEAST SoundStream – Multiroom i Streaming Audio

On 2 grudnia, 2016, Posted by , In iEAST,Nowości, With No Comments

Ludzie starają się od wieków ułatwiać sobie życie. Już od przysłowiowego koła – nazywa się to postęp. Również w naszym światku, technologie audio podlegają ciągłemu rozwojowi. Co prawda są rzeczy nieśmiertelne jak czarna winylowa płyta, ale jest też grono odbiorców lubujących się w technologicznych newsach.

iEAST jest wiodącą firmą produktów do bezprzewodowego strumieniowania muzyki – streamingu. Bezprzewodowy system audio iEAST pozwala użytkownikom przesyłać strumieniowo muzykę do systemów HiFi ze swoich ulubionych urządzeń, takich jak telefon, tablet z systemem Android, iPhone, iPad, Mac lub PC.
Bezprzewodowe przesyłanie danych/muzyki jest znane od dawna, ale od niedawna w tak dobrej jakości. Coraz więcej słyszymy o streamingu. Ale co to jest?
Streaming jest metodą dostarczania danych do urządzenia w formie ciągłego strumienia danych. Strumień taki umożliwia natychmiastowe oglądanie zawartości, zanim zostanie przesłany cały plik. W naszym wypadku będą to serwery muzyczne typu TIDAL, SPOTIFY, nasze domowe komputery, tablety, telefony i dyski sieciowe. Pozwoli to korzystać z naszych zasobów w każdym miejscu w domu.

Wiodące produkty IEAST to:

iEAST AudioCast M5 pozwoli Ci streamować bezpośrednio muzykę z Twojego smartphone, NAS (Synology, Qnap), dysków sieciowych, serwisów streamingowych, radia internetowego oraz DLNA/AirPlay/UpnP. Posiada funkcję multi-room oraz może być wykorzystywany w systemie inteligentnego domu. Produkt zapewnia przetwarzanie w trybie 24bit/192kHz.

iEAST M5 łączy się z siecią Wi-Fi już po sekundzie, dzięki czemu możemy rozpocząć słuchanie muzyki w kinie domowym, telewizorze czy głośnikach Hi-Fi praktycznie natychmiast po podłączeniu. Wystarczy skorzystać z gniazda 3,5mm stereo jack do podłączenia AudioCast z systemem audio.

Niewysoka cena 229 PLN, niewielki rozmiar i duże możliwości sprawiają, że M5 może być najlepszym rozwiązaniem dla początkujących i zaczynających przygodę ze streamingiem.

iEAST Soundstream M20 pozwala na słuchanie muzyki poprzez strumieniowy przekaz. Pliki mogą być odtwarzane bezpośrednio z telefonu, NAS(Synology, Qnap, itp), dysku twardego, który został udostępniony w sieci, WebRadia lub jakikolwiek inny DLNA/AirPlay/UPnP. Komunikacja odbywa się zarówno bezprzewodowo (Wi-Fi) jak i przewodowo (Gniazdo Ethernet oraz Jack Stereo 3,5mm).

Dzięki technologii WPS, M20 można już używać w sieci Wi-Fi po paru sekundach (istnieje też możliwość podłączenia przez port Ethernet RJ45). Dodatkowo wszystko jest realizowane w wysokiej jakości dźwięku.

Dzięki wyjściu optycznemu oraz stereo jack 3,5mm , można go podłączyć bezpośrednio pod wzmacniacz audio i cieszyć się muzyką w jakości HD do 24bit / 192kHz.
iEAST SoundStream M20 ma bardzo dobry stosunek ceny do jakości patrząc na zastosowane materiały i możliwości. Wyposażony został w audiofilskie komponenty jak dobrze znany w świecie audio DAC ESS Sabre ES9023.

M20 jest kompatybilny z szeroką gamą aplikacji do streamingu muzyki takich jak: Spotify, Tidal; iTunes, Deezer, Muzyka Google Play, Youtube. Istnieje również możliwość odtwarzania bezpośrednio przez aplikację „iEAST Play” oraz poprzez AirPlay.

To nie wszystko! SoundStream M20 podobnie jak i pozostałe produkty z iEAST, jest wyposażony jest w API, które pozwala mu sterowanie nim poprzez automatykę inteligentnego domu bądź aplikacje firm trzecich.

Funkcja Multi-Room synchronizuje produkty iEAST tak, aby muzyka była odtwarzana na każdym urządzeniu iEAST w tym samym czasie. Muzyka będzie idealnie zsynchronizowana, tak, że przechodząc do innego pokoju nie usłyszymy żadnej zmiany. Możemy stworzyć sieć gdzie w każdym pokoju będzie odtwarzana ta sama muzyka lub możemy dać się ponieść wyobraźni i stworzyć specyficzny klimat muzyczny w każdym pokoju. W tym trybie można używać do kilkudziesięciu urządzeń iEAST. Multi-room nigdy nie był taki prosty i tani!

IEAST Soundstream Pro M30 to rozwinięcie modelu M20. Pliki mogą być odtwarzane bezpośrednio z telefonu, NAS(Synology, Qnap, itp), dysku twardego, który został udostępniony w sieci i dodatkowo z dysku podłączonego przez wbudowane złącze USB; WebRadio lub jakikolwiek inny DLNA/AirPlay/UPnP. Komunikacja odbywa się zarówno bezprzewodowo (Wi-Fi) jak i przewodowo (gniazdo Ethernet, USB oraz Jack Stereo 3,5mm).

Dzięki wyjściu optycznemu oraz stereo jack 3,5mm , można go podłączyć bezpośrednio pod wzmacniacz audio aby cieszyć się muzyką w jakości HD do 24bit/192kHz. Dodatkowe akcesorium w postaci pilota zdalnego sterowania ułatwia nam korzystanie z M30.

Najważniejsze cechy iEAST SoundStream Pro M30

 • HiFi Sabre ES9023 z Time Domain Jitter Eliminator i technologią Hyperstream
 • Multi-room : Ta sama muzyka ze wszystkich głośników lub zupełnie inna dla każdego zestawu.
 • Wsparcie dla protokołu AirPlay / DLNA / UPNP
 • Obsługa przez smartphone, tablet, komputer, NAS i UPNP
 • Pilot do wygodniejszej obsługi urządzenia
 • Zoptymalizowany algorytm dźwięku, aby zapewnić stabilne odtwarzanie muzyki.
 • Duży wybór usług strumieniowych jak Spotify, Tidal, TTPOD, QQmusic, Douban. Wkrótce: Qobus / Deezer / Muzyka Google i wiele innych.
 • Radio internetowe: Pandora/ Tunein / iHeartRadio / Ximalaya / QingTingFM
 • Komplet wyjść/wejść: Wyjście Stereo, Optyczne, LAN, WiFi, WPIS, USB
 • Darmowa aplikacja „iEAST Play” na system Android oraz iOS
 • Złącze USB, które pozwala na podłączenie pamięci przenośnej czy dysku twardego.
 • Aktualizacja oprogramowania, która w przyszłości poszerzy możliwość M30
Comments are closed.