MIP.biz.pl

OFERTA słuchawek i przetworników FOSTEX

Home »  Fostex »  OFERTA słuchawek i przetworników FOSTEX

OFERTA słuchawek i przetworników FOSTEX

On 19 września, 2016, Posted by , In Fostex,Nowości, With No Comments

Miło nam Państwa poinformować, że firma MIP podpisała umowę dystrybucyjną na sprzedaż produktów marki Fostex z segmentu Pro i konsumenckiego. Już w tej chwili produkty Fostex znalazły się w sprzedaży, a wkrótce będą szerzej dostępne dla polskiego klienta.
Firma Fostex założona została w roku 1973 w stolicy Japonii – Tokyo. Założycielami są S. Nishimura i H. Shinohara. Siedziba od początku mieściła się w położonej na obrzeżach Tokio Akishimie, a sama firma powstała jako dział handlowy korporacji Foster, zajmującej się produkcją wysokiej klasy podzespołów głośnikowych. Europejska siedziba firmy znajduje się w Niemczech w mieście Bingen. Lata 70-te to złota era dla miłośników audio. W tym czasie powstały wyjątkowe konstrukcje, a ich twórcy rozwijają do dziś rozwijają rynek audio. Jednym z liderów światowych producentów audio jest właśnie firma Fostex Electric Company.

fostex-t50-t40-t20

Słuchawki serii T -MK III (T20RP, T40RP, T50RP)

Od początku firma zajęła się projektowaniem i produkcją słuchawek. Pierwszy model firmowany jako Fostex powstał już w połowie lat 70 – tych, a w niedługim czasie również pierwsze profesjonalne magnetofony ośmio i szesnasto ścieżkowe.

Pierwszym flagowym modelem słuchawek Fostexa był T50, który w tamtych czasach konkurował z najlepszymi np. Staxami. Model protoplasty produkowany jest do dziś pod nazwą T50RP MKIII i plasuje się on gdzieś na początku oferowanej linii słuchawek, ale do dziś ze względu na swoje walory oraz uznanie w środowisku pro, jest szeroko stosowany przez muzyków, producentów i inżynierów dźwięku.

Dziś flagowym modelem jest wyjątkowy TH-900 MKII, który też jest kontynuacją i wynikiem ulepszeń w tym wypadku modelu TH-900.

„Odnośnie samego brzmienia. Poza tym, że cieniste, gładkie i głębokie, posiada całościową naturę właściwą szczytowym osiągnięciom audiofilskim, toteż z niemałą satysfakcją chłonąłem te dźwięki i przypatrywałem się jakim korowodem mnie otaczają. Wrażenie było podobne jakby iść między drzewami z prześwitującym między nimi słońcem.” – fragment recenzji autorstwa P. Ryki

 

fostex-th900

Fostex to nie tylko słuchawki. W ofercie jest cała gama produktów konsumenckich jak i profesjonalnych np. wzmacniacze słuchawkowe  lub przetworniki cyfrowo-analogowe, monitory odsłuchowe i rejestratory. Tu trzeba wspomnieć o najnowszym lampowym wzmacniaczu słuchawkowym HP-V8, który może być ukoronowaniem systemu każdego wymagającego melomana lub audiofila.

Polska premiera tego, nie taniego (cena ok. 40 000PLN), ale już przyjętego z gromkim entuzjazmem na całym świecie, lampowego wzmacniacza słuchawkowego, odbędzie się podczas tegorocznych targów Audio-Video Show w dniach 4-6 listopada w lożach Stadionu Narodowego PGE. Wszystkich serdecznie zapraszamy gdyż to niespotykana okazja posłuchać osobiście tego wyjątkowego urządzenia.
Szeroka gama produktów oraz przystępne ceny za wysoką jakość wykonania i najwyższe walory brzmieniowe zapewniają ciągłe zainteresowanie marką, a dbałość Fostexa o kontynuowanie i rozwijanie produktów przywiązuje i wzbudza zaufanie klienta do marki.
Do tej pory na naszym rynku bardziej dostępny był sprzęt Fostexa typowo profesjonalny lub studyjny. Dzięki podpisanym umowom również ten najbardziej popularny na świecie – konsumencki trafi do sklepów. Klienci nie tylko będą mieli okazję kupić sprzęt Fostexa, ale także zapewnimy możliwość odsłuchu całej gamy ich produktów we wszystkich salonach zainteresowanych sprzedażą oraz w wybranych sklepach Audiokracja w Polsce.

 

fostex-hpa8c

fostex-tr70-tr80-tr90

 

Comments are closed.