MIP.biz.pl

Questyle CMA600i w pełni zbalansowany, prądowy wzmacniacz

Home »  Nowości »  Questyle CMA600i w pełni zbalansowany, prądowy wzmacniacz

Questyle CMA600i w pełni zbalansowany, prądowy wzmacniacz

On 12 października, 2016, Posted by , In Nowości,Questyle, With No Comments

Questyle CMA600i to najwyższej klasy wzmacniacz słuchawkowy działający w opatentowanej technologii „bieżącego trybu wzmocnienia”. Urządzenie pracuje w czystej klasie A oraz trybie „super prądu”. Zaowocowało to ultra niskimi zniekształceniami na poziomie 0.00042% oraz bardzo szerokim pasmem,
aż do DC-600kHz(+0,-3dB). Imponujące parametry techniczne wraz z ciepłym i potężnym dźwiękiem sprawiają, że CMA600i jest porównywany z najlepszymi wzmacniaczami słuchawkowymi high-end na świecie.

 

Questyle CMA600i wyposażony został w 4 pinowe zbalansowane wyjście XLR oraz podwójne gniazdo słuchawkowe 6,3mm. Cztery grupy specjalnie zaprojektowanych wzmacniaczy pracujących w trybie Current Mode i działających w klasie A, sprawiają że CMA600i może bardzo dobrze wysterować wszelkie słuchawki, a z torem zbalansowanym, podwoić napięcie wyjściowe oraz czterokrotnie zwiększyć moc w porównaniu do trybu pojedynczego. CMA600i z łatwością wysteruje słuchawki o wysokiej impedancji i niskim wskaźniku czułości.

mac_01148

Model CMA600i posiada wyjścia pre-amp RCA oraz XLR. Poziom wyjścia RCA pre-amp jest na poziomie 4Vrms, a dla XLR wynosi 8Vrms. Dzięki temu potrafi sprostać większości wzmacniaczy w stosunku mocy do poziomu wyjściowego. Regulacja głośności odbywa się poprzez potencjometr ALPS, który pracuje wyłącznie w trybie analogowym oraz przy współpracy z pilotem. Jest to ułatwienie dla użytkowników posiadających aktywne głośniki w swoim systemie audio.

Questyle CMA600i używa układu przetwornika cyfrowo analogowego DAC AK4490, który jest obsługiwany przez niezależny regulator z wysokiego napięcia +/- 7V, zapewniając sekcji DAC niesamowitą dynamikę. Poprzez port USB wspiera 44.1-384kHz/16-32bit PCM, natywnie bez żadnej konwersji DSD64, DSD128, DSD256 ściśle według wytycznych odtwarzania SACD oraz DOP64, DOP128 dla użytkowników MAC. Nie zabrakło tez wejścia Coaxial oraz Optycznego, które obsługuje próbkowanie aż to 192kHz/24bit.
Wydajność układu została poprawiona przez zastosowanie komponentów Hi-End. Jakość dźwięku i trwałość CMA600i jest gwarantowana przez zastosowanie komponentów takich jak: transformator toroidalny firmy Plitron, kondensatory WIMA, kondensatory Nichicon FG oraz złącza Neutrik. Zastosowano również aż 10 niezależnych grup zasilania.
To wszystko znajduje się w dyskretnej obudowie, wykonanej na zamówienie z lotniczego aluminium przez firmę Foxconn. Została ona specjalnie wytłoczona na maszynie CNC, a jej pokrywa posiada tylko 10mm grubości. Minimalizuje to skutki ewentualnego rezonansu. Nóżki CMA600i są wykonane z czystego aluminium, obrobionego w technologii CNC, dzięki czemu cała struktura jest mocna i stabilna. Obudowa stylizowana jest w kolorze Space-Grey co daje efekt nowoczesności i kunsztu technologicznego.

mac_01134

Każdy egzemplarz CMA600i jest wygrzewany przez 72 godziny, a przed wysyłką sprawdzany jeszcze dwukrotnie przez specjalistyczne urządzenie Audio Precision AP2722. Wyniki testu są dołączone do urządzenia. Kopia zabezpieczona jest w sejfach, w siedzibie Questyle aby móc potem zdiagnozować usterkę i dostosować ewentualną naprawę do egzemplarza.
Projektowanie CMA600i zajęło tylko trzy miesiące, natomiast testowanie oraz strojenie dużo dłużej, bo ponad rok – zastosowano 5 różnych obwodów, 50 różnych elementów, ponad 10 par słuchawek i 5 par głośników aktywnych – wszystko dopasowywane przez ponad 500 cykli.
Dzięki takiemu zaangażowaniu i dbałości o szczegóły wiemy, że Questyle CMA600i jest wyjątkowy.
Urządzenie można już zakupić oraz przetestować w wybranych sklepach Audiokracja w Polsce, w cenie 3999,00 PLN z VAT, która jest co najmniej 30% niższa niż w pozostałych krajach Unii Europejskiej.

screenshot_3

Comments are closed.