MIP.biz.pl

Questyle QP2R – odtwarzacz audio wysokiej rozdzielczości

Home »  Nowości »  Questyle QP2R – odtwarzacz audio wysokiej rozdzielczości

Questyle QP2R – odtwarzacz audio wysokiej rozdzielczości

On 21 lipca, 2017, Posted by , In Nowości,Questyle, By ,, , With No Comments

QP2R PROJEKT

W ciągu ostatnich kilku lat dość mocno zmieniły się poglądy na temat dźwięku wysokiej rozdzielczości. Dla wielu osób siedzenie przed szafką wypełnioną ciężkimi, skomplikowanymi i co najważniejsze, tradycyjnymi urządzeniami audio staje się – krótko mówiąc – niewygodne. To co dzieje się poza czterema ścianami audiofilskich pokojów jest naprawdę niesamowite! Obecnie nie ma najmniejszego problemu, aby cieszyć się, odtwarzaną z plików wysokiej rozdzielczości, muzyką najwyższej jakości i to praktycznie w dowolnym miejscu: wystarczy zabrać ze sobą jakiś przenośny hi-endowy odtwarzacz oraz odpowiednie słuchawki… mamy na myśli oczywiście: QP2R – idealnie zaprojektowany przenośny DAP firmy Questyle.

QP2R jest odtwarzaczem drugiej generacji Questyle DAP. Zawiera on wszystko, co absolutnie najlepsze od Questyle. Firma niezmiennie podnosi poprzeczkę, łącząc w sobie znakomitą jakość dźwięku, kompaktowe rozmiary, odpowiednią moc oraz co najważniejsze: zadziwiająco niskie zużycie energii, wzorcowe wykonanie i rozsądną cenę. Questyle konsekwentnie trzyma się założenia: jakość dźwięku oraz wrażenia u słuchacza ponad wszystko! O perfekcyjnej budowie oraz obsłudze nawet nie wspominamy.

QP2R odziedziczył po młodszym bracie charakterystyczne cechy marki Questyle, ale przysłuchując się brzmieniu, bez problemu znajdziemy wyróżniające nowy projekt detale. QP2R nadal korzysta z Linuksa. System ten posiada unikalne cechy użytkowe, oferuje wydajność i stabilność, która przewyższa możliwości systemu Android.

WYDAJNOŚĆ

Na płycie PCB w QP2R, sekcja audio obejmuje około 70% powierzchni. Można to porównać do silnika w samochodzie sportowym. Nie ulega wątpliwości, że to zdecydowanie wpływa to na jego wydajność.

Odtwarzacz wyposażony jest we wzmacniacz prądowy, który zbudowano w oparciu o dyskretne obwody, pracujące w klasie A. Dzięki w pełni zbalansowanemu wyjściu, układy wzmacniające posiadają teraz cztery grupy w porównaniu do poprzednio stosowanych dwóch. Jest to porównywalne do samochodów z napędem na dwa lub cztery koła. Cztery grupy prądowych obwodów wzmacniających znajdują się zarówno z przodu, jak i z tyłu PCB, co znacznie skraca ścieżkę sygnału. Dzięki temu poprawiona zostaje jakość dźwięku, co owocuje następnie ultra niskimi zniekształceniami na poziomie 0.0005 % oraz impedancją wyjściową mniejszą niż 0.1 Ω.

QP2R jest pierwszym przenośnym DAP na świecie, który wykorzystuje system kontroli BIAS klasy A. Ma to na celu uzyskanie pewności, że wzmacniacze prądowe, podczas napędzania różnych obciążeń (słuchawek lub głośników), działają w tej klasie. Dotyczy to szczególnie najtrudniejszych obciążeń i jednoczesnej potrzeby zapewnienia doskonałych wrażeń odsłuchowych oraz znakomitej wydajności.

Przypomina to prowadzenie samochodu sportowego, ustawionego na tryb „RACE” (tryb Sport Plus lub Sport Response). Silnik pracuje wówczas na bardzo wysokich obrotach, co razem z krótkimi przełożeniami skrzyni biegów oraz dobrą przyczepnością daje wielką satysfakcję z jazdy.

WYKONANIE


QP2R zasadniczo utrzymuje styl QP1R. Jak pamiętamy, poprzedni model został zwycięzcą na iF Industrial Design Award, tak więc QP2R zachowuje wzornictwo poprzedniego modelu, które wprost nawiązuje do kobiecych kształtów. W odtwarzaczu QP2R wykorzystano nową, opatentowaną technologię łożyska płaskiego – odnajdziemy je w mechanicznym pierścieniu sterującym oraz pokrętle głośności. Dokładność tego mechanicznego i elektronicznego sterowania jest wprost niezwykła. Kolejnym istotnym elementem jest port typu C. Służy on do ładowania i przesyłania danych. Wewnętrzna tuleja portu wykonana została ze stali nierdzewnej – jest ponadto lśniąca i odporna na zarysowania.

Działanie
Inżynierowie firmy Questyle kierują się zasadą, że im bardziej skomplikowany staje się świat, tym bardziej warto upraszczać rozwiązania. Większość zaawansowanych technologicznie i profesjonalnych urządzeń sterowana jest mechaniczne i elektroniczne – ekran dotykowy jest rozwiązanie rzadszym. W strukturze mechanicznego pierścienia sterującego i pokrętła regulacji głośności znajduje się ponad 30 elementów. Inżynierowie Questyle oraz zespół R&D firmy Foxconn testowali przed wyborem ostatecznej koncepcji ponad sto różnych konstrukcji i materiałów.

Technologie
W QP2R wykorzystano opatentowane przez Questyle technologie „True DSD” i „3X Clock Asynchronous Structure”. Flagowy chipset DAC AKM AK4490 może obsługiwać nawet True DSD 256 oraz PCM384 / 32Bit. Ponadto w najnowszym odtwarzaczu Questyle znajdziemy 1Ghz procesor o wysokiej wydajności i niskim poborze mocy, 64 GB pamięci wewnętrznej i slot dla kart micro SD o pojemności do 200 GB. Wysoki poziom jakości dźwięku, zapewniają kondensatory tantalowe F95. Zasilanie oparte jest na baterii o dużej pojemności.

Zapewnia ona 10 godzin pracy, a specjalny chip, odpowiedzialny jest za precyzyjną kontrolę poziomu jej naładowania. Użytkownik do dyspozycji otrzymuje także pilot zdalnego sterowania, wyjście SPDIF, stację dokującą oraz możliwość podłączenia jednej pary zewnętrznych głośników aktywnych.

DOSTĘPNOŚĆ

Questyle QP2R produkowany jest w dwóch kolorach: złotym (gold) oraz srebrnym (silver). Będzie on dostępny już w sierpniu w wybranych sklepach w Polsce, w tym w sklepach MP3Store. Jego cena detaliczna wynosi 4999 zł brutto.

SPECYFIKACJA

 • Opatentowany w pełni dyskretny / w pełni zbalansowany / AMP trybu prądowego
 • System kontroli BIAS czystej klasy A
 • Obsługiwane formaty audio: WAV, FLAC, WMA, MP3, OGG, AAC, ALAC, AIFF, DFF, DSF, APE (Normale/Wysokie/Szybkie)
 • Częstotliwość próbkowania: PCM 32 kHz – 384 kHz (16/24/32 bit), Natywny DSD: DSD64 (1Bit 2.8MHz), DSD128 (1Bit 5,6MHz), DSD256 (1Bit 11,2MHz)
 • DAC: Chip AKM AK4490 DAC
 • Wyjścia
  • Słuchawkowe: 3.5 mm
  • Optyczne: 3.5 mm
  • Zbalansowane: 2.5 mm
 • Poziom wyjściowy: niezbalansowany 1,8 Vrms / zbalansowany 3,6 Vrms
 • Pasmo przenoszenia: ± 0.1dB (20Hz-20kHz)
 • S/N: 100dB przy 1kHz, niezbalansowane / 102dB przy 1kHz, zbalansowane
 • THD+N: 0,0006% @ 1kHz, niezbalansowane / 0,0005% @ 1kHz, zbalansowane
 • Impedancja wyjściowa: 0,1Ω
 • Ładowanie i przesyłanie danych: USB C, 5V 2A (PC i MAC)
 • Wymagania systemowe dla komputerów PC: Windows XP/Windows7 i 8 (32 / 64bit)/Mac OS X 10.7 lub nowszy
 • Pamięć
  • Wewnętrzna: 64 GB
  • Zewnętrzna karta Micro SD, maks. 1 x 200 GB
 • Bateria: 3.100 mAh Akumulator litowo-jonowy 3,7 V, trwałość baterii 10 godzin
 • Wyświetlacz: IPS, 2.4 cala (Sharp LCM)
 • System operacyjny: Linux
 • Obudowa: aluminium obrabiane CNC, dostępne kolory: złoty/szary
 • Wymiary: 65 x 134 x 14,5 mm

Comments are closed.