MIP.biz.pl

Violectric DHA V590 – Lekarstwo dla słuchawek i systemu audio

Home »  Violectric »  Violectric DHA V590 – Lekarstwo dla słuchawek i systemu audio

Violectric DHA V590 – Lekarstwo dla słuchawek i systemu audio

On 1 listopada, 2020, Posted by , In Violectric, With No Comments

Violectric DHA V590 – Lekarstwo dla słuchawek i systemu audio

Dokładne odwzorowanie odtwarzanego sygnału oraz przyjemność ze słuchania muzyki zawsze motywowała inżynierów Violectric’a. Konwertery sygnału oraz wzmacniacze słuchawkowe zaprojektowane przez Lake People cieszą się fenomenalną reputacją wśród koneserów dobrego tonu. Nowy Violectric DHA V590 kontynuuje tę tradycję, zapewniając najwyższą jakość dźwięku, z której znane są produkty tej firmy.

Violectric DHA V590 oferuje nie tylko jeden z najpotężniejszych wzmacniaczy słuchawkowych na rynku, ale także:

 

– NAJNIŻSZY SZUM uzyskano dzięki bardzo niewielkiemu wzmocnieniu wewnętrznemu. To sprawia, że ​​szum generowany przez wzmacniacz jest niesłyszalny.

– WYSOKIE NAPIĘCIE WYJŚCIOWE osiągnięto poprzez wewnętrzne napięcie robocze wynoszące 50V. Dlatego idealnie nadaje się do słuchawek o wysokiej impedancji, które pracują na dużych wahaniach napięcia wyjściowego.

– WYSOKĄ MOC WYJŚCIOWĄ dzięki potężnym wzmacniaczom operacyjnym, które oferują znacznie większą moc niż potrzebują nawet najbardziej wymagające słuchawki. Najlepiej nadaje się więc do słuchawek o niskiej impedancji, a także słuchawek magnetostatycznych.

– WYSOKI WSPÓŁCZYNNIK TŁUMIENIA otrzymano ze względu na najniższą impedancję wyjściową. Dlatego idealnie pasuje do trudnych w napędzaniu, wymagających, słuchawek bez negatywnych skutków ubocznych i z gwarancją bezkompromisowej dynamiki reprodukowanego sygnału elektroakustycznego.

Kompletny produkt dla audiofila – najwyższej klasy przetwornik analogowo-cyfrowy oraz wzmacniacz słuchawkowy

Violectric DHA V590 łączy w sobie kompletny system odsłuchowy składający się z przetworników klasy audiofilskiej umożliwiających resampling oraz reclocking, oraz najwyższej klasy wzmacniacza słuchawkowego oraz przedwzmacniacza. Każda sekcja urządzenia prezentuje swoistą referencję, kreując najgłębsze doznania soniczne. Mnogość połączeń oraz dodatkowe możliwości kwalifikują Violectric’a DHA V590 jako centrum kontroli łańcucha audio w każdym domu – z pilotem zdalnego sterowania dla optymalnej integracji.

Najwyższej jakości obróbka I kondycjonowanie sygnału cyfrowego

Violectric DHA V590 wykorzystuje dwa 32-bitowe przetworniki cyfrowo-analogowe AKM 4490 w konfiguracji dual-mono, które przetwarzają cyfrowe dane audio na dźwięk analogowy, transportując cyfrowy dźwięk z różnych źródeł z częstotliwością do 384 kHz i DSD-over-PCM (DoP) do domeny analogowej z doskonałą jakością. Aby jak najlepiej wykorzystać możliwości przetworników, Violectric DHA V590 oferuje kondycjonowanie sygnału, 32-bitowy resampler/reclocker odbiera swoją częstotliwość roboczą z zegara femto, który ma zakres dynamiczny wynoszący 180 dB i praktycznie całkowicie eliminuje potencjalne zakłócenia. Umożliwia to uzyskanie szczególnie wyraźnej rozdzielczości, wolnej od artefaktów.

Wysokiej klasy wzmocnienie dla słuchawek i nie tylko

Violectric DHA V590 posiada jedno zbalansowane i dwa niezbalansowane złącza słuchawkowe umiejscowione na czarnej anodowanej płycie czołowej. W celu zapewnienia optymalnej reprodukcji, z tyłu urządzenia można ustawić wzmocnienie wstępne, dostosowując poziomy do typu używanych słuchawek. Na przedniej płycie znajduje się również duży potencjometr głośności oraz potencjometr balansujący, który umożliwia dostosowanie poziomów lewego i prawego kanału do indywidualnych wymagań.

Wszechstronność dzięki łączności

Wiele opcji połączeń zwiększa wszechstronność Violectric DHA V590. Trzy analogowe źródła mogą być podłączone poprzez jedno zbalansowane XLR i dwa niezbalansowane wejścia RCA. Dla sygnałów cyfrowych urządzenie oferuje XLR, wejścia koncentryczne, optyczne i USB dla PCM i DSD. Jeśli chodzi o wyjścia, V590 ma jeszcze jeden as w rękawie: oprócz trzech wyjść słuchawkowych z przodu, posiada także zbalansowane XLR i niezbalansowane wyjścia RCA z tyłu, dzięki czemu może być wykorzystywany jako przedwzmacniacz do odtwarzania muzyki z głośników aktywnych, wyposażonych w swój własny wzmacniacz. Wyjścia słuchawkowe i liniowe mogą być używane pojedynczo lub jednocześnie. Jako centrum sterowania systemem audio, wszystkie wejścia i wyjścia mogą być włączane z przodu urządzenia lub za pomocą pilota.

 

Komponenty oraz wykonanie najwyższej jakości

W DHA V590 stosowane są tylko najlepsze komponenty. Sygnał audio, z największą precyzją, przetwarzany jest przez przetworniki cyfrowo-analogowe AKM 4490, natomiast głośność regulowana jest za pomocą zmotoryzowanego potencjometru japońskiej marki Alps RK 27 oraz symetrycznego układu wzmacniacza z 16 tranzystorami na kanał. Kolejny Alps RK 27 jest wykorzystywany jako potencjometr służący do regulacji balansu tonalnego. Dodatkowe obwody zabezpieczają urządzenie przed prądem stałym, przeciążeniem i przepięciem oraz same słuchawki, opóźniając początkowy rozruch przy zasilaniu wzmacniacza. Cała ta elektroniczna finezja umieszczona jest w solidnej, anodowanej w kolorze czarnym obudowie z ośmio-milimetrową płytą czołową. Violectric DHA V590 może być również wyposażony w przekaźnikową regulację głośności z 256 stopniami w wersji PRO.

 

Violectric DHA V590 oferuje:

– Zdalne sterowanie do wyboru wejścia, sposobu resamplingu, głośności, wyjścia, wyciszenia

– 3 analogowe wejścia stereo, 2 x niezbalansowane RCA, 1 x zbalansowane XLR

– 4 wejścia cyfrowe, zbalansowane, koncentryczne, optyczne 24 bit i obsługą 192 kHz, USB do

32 bitów i do 384 kHz dla sygnałów PCM, DSD 64-512-32-bit Resampling / Reclocking z

zakresem dynamiki 180 dB, tryby: Off / x 1 / x 2 / x 4 / Best

– 2 x 32-bitowe przetworniki C / A  AKM 4490

– 112 dB THD + N i zakresem dynamiki 120 dB

– +/- 18 dB Pre-Gain dla idealnego dopasowania DHA V590 między źródłem a słuchawkami

– Zmotoryzowana regulacja głośności i kontrola balansu

– 4 potężne wzmacniacze oferujące maksymalnie 5500 mW przy 50 Ohm i 21 V RMS przy 600 Ohm

– Monitorowanie wyjścia słuchawkowego pod kątem prądu stałego i przeciążenia

– Indywidualnie wybierane ścieżki słuchawek i wyjścia liniowego

– 2 pojedyncze wyjścia słuchawkowe: 6,3 mm jack, zbalansowane 4-pinowe XLR

– Wyjście liniowe: 1 x niezbalansowane RCA, 1 x zbalansowane XLR

– Adaptacja wyjścia liniowego sygnału do kolejnych urządzeń w zakresie +/- 18 dB

– 2 transformatory toroidalne o pojemności filtracyjnej > 35 000 μF

 

Cena sugerowana w Polsce modelu Violectric DHA V590 wynosi 14099 zł brutto, natomiast modelu DHA V590 PRO wynosi 16299 zł brutto. Modele te dostępne będą do zakupu w wybranych specjalistycznych sklepach audio a do odsłuchu w sklepach HiFi Pro sieci mp3store.

Comments are closed.