MIP.biz.pl

Astell&Kern CA1000T – uniwersalny system audio w lampowej odsłonie

Home »  Astell&Kern »  Astell&Kern CA1000T – uniwersalny system audio w lampowej odsłonie

Astell&Kern CA1000T – uniwersalny system audio w lampowej odsłonie

On 14 lutego, 2023, Posted by , In Astell&Kern, With No Comments

Astell&Kern ACRO CA1000T – uniwersalny system audio w lampowej odsłonie

Światowy specjalista w zakresie przenośnego audio najwyższej jakości wprowadza nową wersję biurkowego systemu audio o dużej mobilności. To unikalne połączenie odtwarzacza z lampową technologią NuTube oferuje teraz nie tylko niezwykłą wygodę użytkowania, ale i nasycone, pełne i transparentne brzmienie.

Astell&Kern CA1000T to pierwsze na świecie urządzenie, które łączy najnowszy przetwornik cyfrowo-analogowy firmy ESS Technology z unikalnym systemem wzmocnienia opartego na potrójnym układzie lamp. Najnowsze urządzenie z Korei zostało zaprojektowane, aby przekroczyć wszystkie dotychczasowe bariery i zaspokoić wymagania najbardziej wymagających entuzjastów doskonałego brzmienia.

Astell&Kern CA1000T – niezwykła wszechstronność

Uniwersalny ACRO CA1000T udostępnia nam cały wachlarz gniazd połączeniowych, umożliwiając zbudowanie kompletnego słuchawkowego (i nie tylko) systemu audio. Posiadając wyjścia XLR i RCA, a także łączność WiFi i Bluetooth, umiejętnie scala wszystkie ważne sposoby przesyłania sygnału audio w jednym urządzeniu. Sprawia to, że teraz mamy nie tylko ogromną funkcjonalność, ale i wygodę oraz elastyczność.

Wszechstronna amplifikacja słuchawkowa

Do dyspozycji z przodu urządzenia znajdziemy aż cztery gniazda słuchawkowe. Dwa z nich są niezbalansowane (duży jack 6.35mm oraz mały jack 3.5 mm), a kolejne dwa – 2.5 mm oraz 4.4 mm – to w pełni zbalansowane gniazda oferujące wszystkie zalety wewnętrznego, zbalansowanego toru audio. Ponadto zadbano o moc, która z powodzeniem wystarczy, aby napędzić praktycznie każde słuchawki dostępne na rynku. Astell&Kern CA1000T jest w stanie dostarczyć aż 15V sygnału RMS na wyjściu zbalansowanym. Dzięki technologii Teraton Alpha optymalizującej między innymi zasilanie, CA1000T dostarcza najwyższą jakość brzmienia w każdym zakresie mocy. Cztery tryby wzmocnienia zapewnią kompatybilność z każdymi słuchawkami, wliczając w to niezwykle czułe IEMy.

Najnowszy przetwornik od ESS Technology

 CA1000T to także pierwsza na świecie aplikacja najnowszych układów ES9039PRO w konfiguracji dual-mono, gdzie każda kość konwertera obsługuje osobny kanał. Układy te działają w autorskiej aplikacji wraz z precyzyjnym zegarem taktującym, oferując nie tylko niezwykłą precyzję brzmienia, ale i holografię oraz płynność muzycznego przekazu.

Unikalna lampowa technologia NuTube

Co równie istotne, w CA1000T zastosowano także podwójne triody Korg NuTube, które pracują w pełni zbalansowanej topologii. Oferują one praktycznie wszystkie soniczne zalety lamp, jednocześnie bez ich wad i świetnie się zgrywają brzmieniowo z referencyjną przejrzystością najnowszych przetworników firmy ESS. Co więcej, możemy wybrać trzy tryby wzmocnienia: tranzystorowy, lampowy lub hybrydowy. A to z kolei pozwala kształtować i dopieszczać całościową sygnaturę brzmieniową do naszych preferencji oraz posiadanych słuchawek.

Wbudowana bateria i wyjątkowe wzornictwo

Astell&Kern CA1000T to przy wszystkich jego sonicznych zaletach produkt unikalny także ze względu na jego elastyczność. Dzięki wbudowanej baterii możemy go zabrać ze sobą na wyjazd, do hotelu, czy w dowolne inne miejsce. Jednym słowem wszędzie tam, gdzie chcemy mieć ze sobą najlepsze możliwe brzmienie. CA1000T sprawdzi się zatem nie tylko, jako źródło w pełni stacjonarne, czy wzmacniacz biurkowy, ale może stać się też ciekawą alternatywą dla dużych odtwarzaczy „przenośnych”. Wbudowana bateria litowo-polimerowa ma przy tym pokaźną pojemność, bo aż 10100 mAh. A to przekłada się na ponad 10 godzin ciągłego odtwarzania naszej ulubionej muzyki.

Wisienką na torcie jest oczywiście unikalne wzornictwo, z czego marka Astell&Kern jest od lat doskonale znana. Obudowa została wykonana z perfekcyjnie spasowanych, anodyzowanych na głęboki szary kolor bloków aluminium. A jej dominującym elementem jest odchylany moduł z wysokiej jakości ekranem dotykowym, który sprawia, że obsługa staje się przyjemnością.

Wsparcie dla wszystkich gęstych formatów

ACRO CA1000T w pełni wspiera nie tylko, format DSD aż do DSD512, ale też PCM do rozdzielczości 32bit/768kHz. Dekoduje również format MQA 16 w sposób sprzętowy i posiada wsparcie dla kodeków aptX-HD oraz LDAC i transmisji poprzez Bluetooth 5.0 oraz dwuzakresowe WiFi (2.4/5 GHz).

Astell&Kern ACRO CA1000T jest już dostępny w sieci sklepów HiFiPRO i MP3Store, a jego sugerowana cena detaliczna brutto wynosi 11990 zł.

Zdjęcia hi-res:

https://www.dropbox.com/sh/uhilzcbmpzbq0mw/AABOkore_a_amM5SVc_qg7rOa?dl=0

Comments are closed.