MIP.biz.pl

Earmen ST-AMP – Wydajne Combo dla Słuchawek

Home »  EarMen »  Earmen ST-AMP – Wydajne Combo dla Słuchawek

Earmen ST-AMP – Wydajne Combo dla Słuchawek

On 16 lutego, 2023, Posted by , In EarMen, With No Comments

EarMen ST-Amp – w pełni zbalansowany biurkowy
wzmacniacz słuchawkowy z przedwzmacniaczem oraz przetwornikiem cyfrowo-analogowym

Najnowsze urządzenie marki EarMen po raz kolejny udowadnia, że producent ten słucha swoich klientów, śmiało wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom.
ST-Amp to świetnie wyglądający i jeszcze lepiej brzmiący wzmacniacz słuchawkowy. Ma on nie tylko w pełni zbalansowaną architekturę, ale posiada też zintegrowany przetwornik cyfrowo-analogowy. Ponadto, dzięki precyzyjnej regulacji głośności możemy go także użyć, jako przedwzmacniacza. A to wszystko w solidnej i świetnie wykonanej obudowie z aluminium.

Siła zbalansowanej architektury

EarMen ST-Amp to w pełni zbalansowany biurkowy wzmacniacz słuchawkowy, który nie tylko posiada zintegrowany przetwornik cyfrowo-analogowy, ale także wyjścia przedwzmacniacza (pre-out). Co więcej, jego architektura jest w pełni zbalansowana, i w przeciwieństwie do wielu innych konkurencyjnych urządzeń, mamy tutaj do czynienia także ze zbalansowanym, wysokiej klasy potencjometrem czterokanałowym marki Alps. Jednocześnie, dzięki zastosowaniu unikalnej topologii, o ile wszystkie sygnały wzmacniane są wewnętrznie w postaci zbalansowanej, to ST-Amp oferuje także wejścia oraz wyjścia niezbalansowane pod postacią gniazd RCA. Zastosowano tutaj specjalne rozwiązania układowe, które sprawiają, że brzmienie w trybie single-ended wcale nie odstaje klasą od tego w trybie zbalansowanym. W każdej konfiguracji dźwięk jest krystaliczny, czysty i nasycony.

Starannie zaimplementowany przetwornik cyfrowo-analogowy

Oczywiście ST-Amp to nie tylko wzmacniacz słuchawkowy, ale także pełnoprawny DAC. Zastosowano jeden z najnowszych układów firmy ESS Technology – ES9280 w niezwykle starannej aplikacji tak, aby zapewnić mu optymalne warunki pracy. Co więcej, przetwornik ten wspiera gęste formaty z DSD aż do DSD128 (po DoP) oraz PCM aż do rozdzielczości 32 bit i 384 kHz częstotliwości próbkowania. Co ważne, dzięki zastosowaniu wyselekcjonowanych elementów w całym układzie audio wzmacniacza ST-Amp – wbudowany przetwornik świetnie zgrywa się z właściwym wzmacniaczem słuchawkowym oferując świetne właściwości soniczne także przy korzystaniu z wejścia USB.

Niskie zniekształcenia, wysoka dynamika i uniwersalność brzmienia

W zbalansowanym układzie wzmacniacza ST-Amp zastosowano dwa dedykowane do napędzania słuchawek wzmacniacze TPA6120, które tutaj pracują w pieczołowicie zaprojektowanym układzie, który korzysta tylko z najlepszych elementów. Dlatego też uzyskano nie tylko znakomite brzmienie, ale i doskonałe parametry mierzalne. Przykładowo zakres dynamiki, mierzony według metody AES17, wynosi aż 126 dB. Poziom zniekształceń harmonicznych przy tych wartościach jest tak niski, że staje się całkowicie pomijalny. Jednocześnie wszystko to bezpośrednio przekłada się w tym przypadku na brzmienie, które jest nie tylko transparentne, ale też pozbawione przy tym jakiejkolwiek natarczywości.

W pełni liniowe zasilanie o dużym zapasie mocy

W EarMen inżynierowie doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważnym elementem każdego urządzenia audio jest zasilacz. A ponieważ w szczególności tyczy się to wzmacniaczy, w tym słuchawkowych, dlatego w ST-Amp ten istotny element zaprojektowano bez pójścia na skróty i z należytym pietyzmem. Zastosowano tutaj wydajny transformator oraz specjalnie dobrane elementy prostujące i filtrujące napięcie. Jednocześnie, w przeciwieństwie do wielu innych konstrukcji – zasilacz ten świetnie zachowuje swoje parametry także przy długim obciążeniu na pełnej mocy, zapewniając za każdym razem stabilne warunki pracy dla całego wzmacniacza.

Starannie przemyślana funkcjonalność w solidnym opakowaniu

Z tyłu urządzenia znajdziemy nie tylko komplet wejść i wyjść RCA, ale także wejścia oraz wyjścia zbalansowane, zrealizowane na zyskujących coraz większą popularność nowoczesnych gniazdach Pentaconn (4.4mm). Do dyspozycji mamy również port USB do wewnętrznego przetwornika. Sprawia to, że EarMen ST-Amp to także urządzenie niezwykle uniwersalne, mogące współpracować z szerokim wachlarzem komponentów towarzyszących.

Wszystko to zostało umieszczone w solidnej a do tego świetnie wyglądającej obudowie. Jest ona wykonana z aluminium i niezwykle precyzyjnie wykonana. Dzięki temu nie tylko zabezpiecza delikatne elementy audio przed zakłóceniami elektromagnetycznymi, ale chroni też przed szkodliwymi wibracjami.

EarMen ST-Amp będzie dostępny w sieci sklepów HiFiPRO i MP3Store jeszcze w lutym, a jego sugerowana cena detaliczna brutto będzie wynosić 2890zł.

Zdjęcia hi-res: https://drive.google.com/drive/folders/1qnsFH_0z1MUskkh4_EKE9czifZufZ-3h

Comments are closed.