MIP.biz.pl

Abyss Diana TC – słuchawkowy absolut w przenośnym wydaniu

Home »  Nowości »  Abyss Diana TC – słuchawkowy absolut w przenośnym wydaniu

Abyss Diana TC – słuchawkowy absolut w przenośnym wydaniu

On 15 kwietnia, 2022, Posted by , In Nowości, With No Comments

Abyss Diana TC – słuchawkowy absolut
w przenośnym wydaniu

Amerykańska marka Abyss wprowadza najnowszy model swoich słuchawek przenośnych – Abyss Diana TC. Są to nie tylko najcieńsze słuchawki planarne na świecie, ale i jednocześnie korzystają one z technologii do tej pory zarezerwowanej dla flagowych modeli AB-1266 PHI TC tego producenta. Jednocześnie Diana TC to także ostatnie słowo, jeżeli chodzi o jakość brzmienia, jaka możliwa jest do uzyskania w nausznych słuchawkach przenośnych. Wszakże skrót TC oznacza True Consciousness, czyli „Prawidziwa świadomość”.


Abyss Diana TC – technologia przetworników z modelu AB-1266 PHI TC

Flagowe słuchawki produkowane przez amerykańską markę Abyss – a mowa oczywiście o domowych, nausznych AB-1266 PHI TC – posiadają niezwykle unikalne przetworniki planarne o średnicy 63 mm. To właśnie te przetworniki, mające autorską konstrukcję układu magnetycznego odpowiedzialne są za znakomite, pozbawione ograniczeń brzmienie słuchawek z serii True Consciousness. Warto zaznaczyć, iż jest to opatentowana technologia (patent nr. US 2015/0326974), która jest znakiem rozpoznawczym marki Abyss i jednocześnie oferuje zupełnie inne, a przy tym znacznie lepsze brzmienie, aniżeli wszystkie inne słuchawki typu planarnego – właśnie ze względu na unikalność konstrukcji układu magnetycznego.

Perfekcyjna, utylitarna i trwała jednocześnie konstrukcja

Słuchawki Abyss są konstruowane z myślą nie tylko o zapewnieniu doskonałego odwzorowania każdego gatunku muzycznego. Bo oczywiście – zwłaszcza w przypadku słuchawek przenośnych – równie istotne jest ich wykonanie. Czyli także takie cechy, jak ergonomia, wygoda oraz trwałość w codziennym użytkowaniu.

Także i tutaj amerykańska marka stanęła na wysokości zadania. Bo dostarczyła produkt, który w pełni zasługuje na określenie mianem nie tylko luksusowego, ale również perfekcyjnie wykonanego. Przede wszystkim zastosowano obrabiane za pomocą CNC aluminiowe muszle mieszczące przetworniki. Taka konstrukcja zapewnia niezwykłą lekkość, a przy tym odporność na trudy codziennego użytkowania. Specjalne, ceramiczne pokrycie zwiększa trwałość i nadaje niepowtarzalnego wyglądu.

Pałąk słuchawek, podobnie, jak i przetworniki – to autorska konstrukcja marki Abyss o nazwie EMotion. Dzięki magnetycznym dopasowaniu zapewnia ona wygodę
w każdym momencie, niezależnie od wielkości głowy.

Nie tylko brzmienie i wykonanie, ale i wygoda – na najwyższym poziomie

Pałąk dla zapewnienia najbardziej naturalnych wrażeń podczas codziennego użytkowania pokryty jest specjalną europejską skórką, która zawiera miękką Alcantarę ®. Taka kombinacja, wraz ze wspomnianym systemem dopasowania EMotion zapewnia nie tylko doskonałe trzymanie się słuchawek na głowie, ale
i niewymuszoną wygodę i poczucie obcowania z naturą. I to pomimo trwałej, metalowej konstrukcji słuchawek. Dodatkowo w modelu Diana TC zastosowano najnowszej generacji pady, które w całości – podobnie jak reszta słuchawek tej marki – wykonywane są w Buffalo, USA.Pady te posiadają specjalną, miękką gąbkę wewnątrz zakończoną specjalną pianką posiadającą właściwość pamiętania kształtu. Dzięki temu Abyss Diana TC szybko dostosują się do kształtu głowy i zapewniają znakomite dopasowanie przy jednoczesnej minimalnej potrzebnej sile nacisku.

Całość konstrukcji oraz jej elementów jest również jedną z istotnych czynników odpowiedzialnych za brzmienia.

Abyss Diana TC – akcesoria na poziomie i dwie wersje wyposażenia

Flagowe przenośne słuchawki marki Abyss można nabyć w dwóch wersjach wyposażenia. Wersja „Standard” zawiera wysokiej klasy kabel o długości długości 1,5 metra. Z kolei wersja „Complete” posiada najwyższej klasy, specjalnie zaprojektowany do tych słuchawek kabel JPS Superconductor o długości 1,8m. Oba kable można oczywiście zamówić w innych długościach.

Jednocześnie w obu wariantach producent dodaje miękkie, acz świetnie wykonane
i solidne etui podróżne. Nie tylko doskonale zabezpiecza ono słuchawki w trakcie transportu, ale także jest niezwykle praktyczne i może pomieścić chociażby odtwarzacz przenośny, czy dodatkowy kabel.

Słuchawki Abyss Diana TC dostępne są w sieci sklepów HiFiPRO i MP3Store. Sugerowana cena detaliczna Abyss Diana TC w wersji „Standard” wynosi 23500 zł brutto, natomiast wersji „Complete” 30990 zł brutto.

Comments are closed.