MIP.biz.pl

SMSL D3 i D2 – nowe przetworniki klasy hi-end

Home »  Nowości »  SMSL D3 i D2 – nowe przetworniki klasy hi-end

SMSL D3 i D2 – nowe przetworniki klasy hi-end

On 12 kwietnia, 2022, Posted by , In Nowości, By ,,, , With No Comments

Znany producent sprzętu audio, firma S.M.S.L. poszerza swoją ofertę o dwa przetworniki cyfrowo-analogowe najwyższej klasy: VMV D3 i VMV D2. To unikalne urządzenia, zwłaszcza ze względu na połączenie świetnej konstrukcji
z doskonałymi i trudno osiągalnymi układami
przetworników D/A.

SMSL D3

SMSL VMV D3 – zbalansowany przetwornik cyfrowo-analogowy oparty
o legendarny i nieprodukowany już układ DAC PCM1704U-J.

Przetwornik ten to prawdziwe zaskoczenie pośród wielu podobnych urządzeń
w tym zakresie cenowym, które korzystają z popularnych układów DAC typu delta-sigma. SMSL w swoim produkcie oferuje nam coś zupełnie innego, wyjątkowego, a jednocześnie łączącego wartościową tradycję z nowoczesnym wykonaniem i walorami użytkowymi. VMV D3 DACnie tylko posiada świetnie zaaplikowane cztery układy PCM1704U-J pracujące w pełni zbalansowanej architekturze, ale i nowoczesne wejście USB oraz wiele pozostałych elementów na miarę dzisiejszych czasów.

SMSL VMV D3 – kultowe układy konwerterów cyfrowo-analogowych

Najnowszy i flagowy przetwornik marki S.M.S.L. łączy uznane i niezwykle poszukiwane dzisiaj przetworniki cyfrowo-analogowe Burr-Brown PCM1704U-J wraz z ich nowoczesną i staranną aplikacją. W D3 zastosowano aż cztery takie kości, w pełni zbalansowanej topologii układu. Jednocześnie zastosowano też świetnie współpracujący z tymi układami filtr cyfrowy SM5847.

SMSL D3

Precyzyjne, niskoszumne zegary oraz zaawansowany projekt układu

S.M.S.L. VMV D3 to nie tylko znane układy PCM1704, ale także najwyższej klasy układy zegara marki ACCUSILICON. Posiadają one niezwykle niski poziom szumu fazowego, co bezpośrednio przekłada się na znaczące ograniczenie zniekształceń typu jitter, które negatywnie wpływają na brzmienie każdego przetwornika.

Najwyższej klasy tor analogowy z selekcjonowanymi elementami

Inżynierowie firmy S.M.S.L. dzięki ich wieloletniemu doświadczeniu doskonale zdają sobie sprawę z tego, że nawet najlepsze układy DAC wymagają znakomitego toru analogowego. Dlatego wybór topologii wzmocnienia poprzedziły wielokierunkowe próby znalezieniu odpowiedniego rozwiązania. Opiera się ono między innymi na selekcjonowanych elementach, takich jak chociażby kondensatory renomowanej marki Wima, oraz na świetnie zaaplikowanych układach wzmacniaczy OPA1612A.

SMSL D3

Zastosowanie w pełni zbalansowanego toru sygnału, w połączeniu z aż czterema układami DAC i znakomitym torem analogowym zaowocowało nie tylko świetnymi parametrami mierzalnymi, ale przede wszystkim doskonałym, dojrzałym brzmieniem.

Brzmieniem, o którym z pewnością można powiedzieć, że jest swoistym hołdem dla technologii R2R i może zawstydzić bardzo wiele droższych urządzeń. 

Nowoczesna funkcjonalność i wysoka elastyczność w konfiguracji

O ile w VMV D3 zastosowano kultowe układy, które nie są już produkowane od dłuższego czasu – to cała reszta jest już w pełni nowoczesna
i pod każdym względem dostosowana do dzisiejszych wymagań słuchaczy.

Przede wszystkim za sterowanie odpowiada procesor ALTERA z serii MAX II, który odpowiada nie tylko za przetwarzanie sygnału zegara, ale także minimalizuje jitter. Co więcej, dzięki zastosowaniu najnowszego układu XMOS XU216 przetwornik VMV D3 wspiera nie tylko format PCM 32-bit / 768 kHz (natywnie), ale także DSD, z DSD512 włącznie.

S.M.S.L. VMV D3 – dopracowany w każdym calu

Najlepszy przetwornik marki S.M.S.L. to także cała masa perfekcyjnie dopracowanych szczegółów, które decydują o całościowej klasie urządzenia.
W VMV D3 zastosowano najwyższej klasy zasilanie z wieloma stopniami stabilizacji, przewymiarowanymi kondensatorami filtrującymi oraz niskoszumowym transformatorem toroidalnym renomowanej brytyjskiej marki Noratel.

Elegancka, dzielona obudowa oraz w pełni funkcjonalne, zdalne sterowanie

VMV D3 posiada unikalną, dzieloną obudowę. Zapewnia ona nie tylko mechaniczną separację pomiędzy wrażliwą elektroniką urządzenia a zasilaniem, ale przede wszystkim izolację od zakłóceń elektromagnetycznych. Między innymi właśnie dzięki temu zapewniono niezwykle niski poziom szumów tła, oraz czyste, pozbawione jakichkolwiek naleciałości brzmienie. Niezwykle cennym dodatkiem jest także zdalne sterowanie z regulacją głośności.

S.M.S.L. VMV D3 dostępny będzie w Polsce w kwietniu. Zainteresowani klienci będą mogli przetestować urządzenie w dobrych sklepach audio, w sieci sklepów HiFiPRO, MP3Store, lub przy uprzejmości sklepu w swoich własnych warunkach domowych i wysłanym systemie. Sugerowana cena detaliczna S.M.S.L. VMV D3 wynosi 18500 zł brutto.S.M.S.L. VMV D3 – podstawowe dane techniczne:

 • Wejście: USB / optyczne / koncentryczne / AES (EBU)
  • Wyjście: RCA/XLR
  • THD+N: 0,001%
  • Zakres dynamiczny: 112dB
  • SNR: 112dB
  • Transmisja USB: asynchroniczna
  • Kompatybilność USB: Windows 7 / 8 / 8.1 / 10, Mac OSX, Linux
  • Głębia bitowa:
  – USB / I2S 1bit, 16 ~ 32bit
  – Optyczne / koncentryczne / AES (EBU) 1 bit, 16 ~ 24 bit
  • Częstotliwość próbkowania:
  – USB / I2S PCM 44,1 ~ 768 kHz, DSD 2.8224 ~ 22.5792 MHz
  – Optyczne / koncentryczne / AES (EBU) PCM 44,1 ~ 192 kHz
  • Pobór mocy: 10W
  • Moc w trybie czuwania: <0,8 W
  • Rozmiar: 280X240X51mm (SxWxG)
  • Waga: 3,96 kg

 

S.M.S.L. VMV D2 – nowoczesny DAC na flagowym układzie AKM AK4499

Przetwornik ten jest świetnym uzupełnieniem dla VMV D3 w ofercie producenta, gdyż oferuje nieco inny zestaw cech kluczowych, jednocześnie również zapewniając brzmienie na najwyższym światowym poziomie. Za to ostatnie odpowiada w dużej mierze niezwykle uznany i flagowy jednocześnie układ przetwornika cyfrowo-analogowego firmy Asahi Kasei Microsystems – AK4499.

Połączenie świetnego brzmienia i nowoczesnej funkcjonalności

VMV D2 zapewnia znakomite osiągi sonicznie, które mają swoje odzwierciedlenie w bardzo dobrych wynikach pomiarów (zniekształcenia THD+N na poziomie -123 dB). Przy tym oferuje znakomitą funkcjonalność bo posiada nie tylko wsparcie dla wszystkich gęstych formatów poprzez złącze USB, lecz także ma zaimplementowany najwyższej klasy moduł Bluetooth.

 

 Znakomity układ DAC w przemyślanej i zaawansowanej aplikacji

W przypadku VMV D2 mamy do czynienia nie tylko z uznanym układem DAC firmy AKM, bo zadbano także o całe jego otoczenie. Dlatego też mamy tutaj nie tylko dwa bardzo precyzyjne oscylatory zegara amerykańskiej marki ACCUSILICON, ale także nowoczesny procesor sterujący ALTERA MAX II.

Najwyższej klasy tor analogowy i zasilanie

Tor wyjściowy współpracujący z przetwornikiem AKM zbudowano
z zastosowaniem najwyższej klasy selekcjonowanych elementów o niskiej tolerancji i dedykowanych do audio. Wzmacniacze w sekcji analogowej to świetnie brzmiące układy firmy Texas Instruments OPA1611 i OPA1612. Natomiast w zasilaczu zastosowano dwa transformatory firmy Noratel.

Wsparcie dla gęstych formatów audio i Bluetooth z apt-X HD

W VMV D2 zastosowano najnowszy układ interfejsu USB, czyli XMOS XU216. Przekłada się to bezpośrednio nie tylko na pełne wsparcie nie tylko dla formatu DXD (32-bity/384 kHz), ale także i dla DSD, aż do DSD512 włącznie.

Jednocześnie dzięki implementacji najnowszego kontrolera Bluetooth firmy Qualcomm, S.M.S.L. VMV D2 DAC może nie tylko odbierać sygnał audio
w najnowszym standardzie Bluetooth 5.0, ale też oferuje wsparcie dla najnowszych kodeków takich, jak aptX-HD, UAT czy LDAC.

S.M.S.L. VMV D2 dostępny będzie w Polsce w kwietniu. Zainteresowani klienci będą mogli przetestować urządzenie w sieci sklepów HiFiPRO, MP3Store oraz w dobrych sklepach audio. Sugerowana cena detaliczna S.M.S.L. VMV D2 wynosi 8490 zł brutto.

S.M.S.L. VMV D2 – podstawowe dane techniczne:

 • Opcje wejścia: USB, optyczne, koncentryczne, I2S, Bluetooth, AES, EBU.
  • Opcje wyjścia: RCA i XLR.
  • Zegar: BNC (50Ω).
  • Częstotliwość zegara: 10 MHz, 11.2896 MHz, 12.288 MHz, 16.9344 MHz, 25 MHz, 27 MHz, 33.8688 MHz.
  • THD+N: 0,000068% (-123dB).
  • THD+N(A-WTD): 0,000058% (-124dB).
  • Zakres dynamiczny (XLR): 131dB.
  • Zakres dynamiczny (RCA): 125dB.
  • SNR: 131dB.
  • Asynchroniczna transmisja USB.
  • Obsługa częstotliwości próbkowania (USB i I2S): dekodowanie PCM do 32-Bit/768 kHz
  • Pobór mocy: <10W.
  • Moc w trybie czuwania: <0,5 W
Comments are closed.