MIP.biz.pl

JDS Labs ATOM DAC 2 i ATOM AMP 2 – dobre biurkowe audio dla każdego

Home »  JDS Labs »  JDS Labs ATOM DAC 2 i ATOM AMP 2 – dobre biurkowe audio dla każdego

JDS Labs ATOM DAC 2 i ATOM AMP 2 – dobre biurkowe audio dla każdego

On 6 czerwca, 2024, Posted by , In JDS Labs, With No Comments

JDS Labs ATOM DAC 2 i ATOM AMP 2 – dobre biurkowe audio dla każdego

Amerykański producent, znany ze świetnie brzmiących urządzeń oferujących świetny stosunek jakości do ceny, wprowadza na rynek dwa nowe produkty ze swojej podstawowej linii. Są to ATOM DAC 2 oraz ATOM AMP 2, czyli odpowiednio: przetwornik cyfrowo-analogowy oraz wzmacniacz słuchawkowy. Urządzenia te są rozwinięciem serii ATOM AMP+ i posiadają znaczące ulepszenia, które nie tylko bezpośrednio przekładają się na lepsze brzmienie, ale też i na większą elastyczność w praktyce. Wzmacniacz słuchawkowy ma teraz wyjście zbalansowane 4.4mm, przetwornik także posiada szereg udoskonaleń. Nowe urządzenia z pewnością ucieszą wszystkich entuzjastów sprzętu biurkowego, którzy poszukują świetnie grającego zestawu w konkurencyjnej cenie.

JDS Labs ATOM DAC 2 – znakomity, starannie zaprojektowany niewielki DAC obsługujący gęste formaty i posiadający w pełni metalową obudowę.

Ulepszony stopień konwertera I/V

Najnowszy JDS Labs ATOM DAC 2 posiada ulepszenia tam, gdzie są one naprawdę istotne. Przede wszystkim zmieniono tor analogowy, a konkretnie układ konwertera prądowo-napięciowego (I/V), który teraz składa się z precyzyjnie zaaplikowanych i dedykowanych do audio sześciu wzmacniaczy operacyjnych OPA1692. Zastosowano po trzy takie układy na kanał, które pracują w taki sposób, że cały tor brzmi nie tylko lepiej, ale zużywa też mniej energii. To także oznacza, że urządzenie mniej grzeje się w trakcie codziennego użytkowania, co jest nie bez znaczenia w przypadku sprzętów biurkowych.

Istotnym jest także fakt zastosowania precyzyjnego oscylatora zegara MEMS zapewniającego niski poziom jittera. A to, wraz z precyzyjnie zaprojektowanym torem analogowym sprawia, że układ konwertera ESS9018K2 pracuje cały czas w optymalnych dla siebie warunkach zapewniając transparentność muzycznego przekazu.

Obsługa gęstych formatów i wejście USB-C

Dzięki zastosowaniu nowoczesnego układu wejściowego XMOS bazującego na specyfikacji UAC2 i wspierającego zarówno ASIO, jak i DSD ATOM DAC 2 może bez problemu odtwarzać wszystkie gęste formaty do PCM 32bity/384 kHz i DSD128 włącznie. W nowym urządzeniu zastosowano także port wejściowy USB-C dla zapewnienia jak najlepszej kompatybilności z nowym sprzętem. Co więcej, oprogramowanie układu XMOS może być aktualizowane, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Dostępna jest też funkcjonalność UDAC1 gdybyśmy chcieli nowy DAC od JDS Labs podłączyć do konsoli Nintendo Switch lub PS5.

W pełni metalowa obudowa i kilka istotnych ulepszeń

JDS Labs ATOM DAC 3 to ma teraz w pełni metalową, aluminiową obudowę. Dzięki temu nie tylko wygląda on lepiej, ale także obudowa ta chroni elektronikę przed zakłóceniami elektromagnetycznymi z zewnątrz. Dodano także wyłącznik sieciowy, a podświetlany pierścień jest teraz pewnie zamocowany do obudowy. Całości dopełnia funkcja Auto Standby, która przełączy urządzenie w tryb czuwania po 5 minutach bez sygnału z portu USB.

JDS Labs ATOM DAC 2 dostępny jest już w sieci sklepów HiFiPRO/MP3Store,
a jego sugerowana cena detaliczna brutto wynosi 1159 zł.

JDS LABS ATOM AMP 2 – świetnie brzmiący wzmacniacz słuchawkowy teraz ze zbalansowanym wyjściem 4.4 mm i znacznie większą mocą.

Nowy układ wzmacniacza oferujący wyjście zbalansowane 4.4 mm

W najnowszym ATOM AMP 2 zastosowany nowy układ wzmacniacza, który teraz oferuje nie tylko możliwość podłączenia słuchawek w trybie zbalansowanym, ale też posiada szereg istotnych modernizacji. Przykładowo zmieniono układ wzmacniacza napięciowego z NJM5532 na lepiej brzmiący OPA1656. A w samym wyjściu wzmacniacza zastosowano sumarycznie osiem dedykowanych układów buforujących, które zapewniają aż 2.6W (dla obciążenia 32 omów) mocy na kanał. Jednocześnie zachowano świetne parametry mierzalne (SINAD powyżej 120dB dla pasma 20Hz-20kHz), a także uzyskano jeszcze lepsze, niezwykle neutralne i transparentne brzmienie.

Dwa poziomy wzmocnienia i wyjścia przedwzmacniacza

ATOM AMP 2 oferuje nam dwa tryby wzmocnienia. Pierwszy z nich, niski sprawdzi się podczas korzystania z wysokoskutecznych słuchawek typu IEM. Drugi zaś, który zaoferuje nam pełną moc – będzie przydatny dla większych, nausznych słuchawek. Jednocześnie do dyspozycji mamy, oprócz dwóch przełączalnych wejść, także i wyjście liniowe. To ostatnie posiada regulowany poziom. Sama zaś regulacja oparta jest na ręcznie dobieranych potencjometrach oferujących znakomite zrównoważenie między kanałami.

JDS Labs ATOM AMP 2 posiada także taką samą, co ATOM DAC 2 w pełni metalową obudowę. Sprawia to, że teraz zestaw urządzeń z linii ATOM nie tylko będzie wyglądał razem znakomicie, ale też – podobnie, jak w przypadku DACa – elektronika wzmacniacza będzie chroniona przed wpływem szkodliwych zakłóceń zewnętrznych.

JDS Labs ATOM AMP 2 dostępny jest już w sieci sklepów HiFiPRO/MP3Store,
a jego sugerowana cena detaliczna brutto wynosi 998 zł.

Comments are closed.