MIP.biz.pl

Auralic Sirius G2.1 Optymalizacja Odsłuchu na Poważnie

Home »  Auralic »  Auralic Sirius G2.1 Optymalizacja Odsłuchu na Poważnie

Auralic Sirius G2.1 Optymalizacja Odsłuchu na Poważnie

On 1 lutego, 2021, Posted by , In Auralic, With No Comments

Auralic Sirius G2.1 Optymalizacja Odsłuchu na Poważnie

Sirius G2.1 to specjalistyczne urządzenie audio oparte na procesorach DSP, stylistycznie odpowiadające formie najnowszej linii produktów Auralic z serii G2.1. Urządzenie może być jednak użyte nie tylko w systemach Auralic, ale również w każdym innym systemie audio w celu polepszenia finalnego odsłuchu niezależnie od źródłowego nagrania.

 

SIRIUS G2.1 poprawia i optymalizuje sygnały ze wszystkich źródeł, niezależnie od tego, czy są to pliki o wysokiej rozdzielczości, czy strumienie z gorszego źródła lub formatu. Dzięki SIRIUS G2.1 skompresowane, stratne i słabej jakości nagrania mogą zostać ulepszone, poprawiając w ten sposób ogólne wrażenia odsłuchowe. Dodatkową zaletą jest możliwość podłączenia go do dowolnego przetwornika cyfrowo-analogowego dowolnej marki w celu przejęcia obciążenia związanego z obróbką  danych, dzięki czemu nasz DAC otrzymuje najczystszy możliwy sygnał cyfrowy pozbawiony niepotrzebnego nalotu i zniekształceń. Niezależnie od tego jaki sygnał jest przetwarzany (słaba jakość muzyki czy format DSD) oraz jakie możliwości ma Nasz przetwornik, Sirius optymalizuje sygnał wykorzystując nowoczesne technologie i algorytmy w ceku osiągnięcia maximum efektu. Poprzez ponowne próbkowanie sygnału w optymalnym punkcie przetwornika czy też upsampling oraz unikalne filtry i funkcje, które producent wprowadził do swojego urządzenia, w rezultacie otrzymujemy odczuwalnie lepszy dźwięk.

SIRIUS G2.1 może również kompensować dane pomieszczenie za pomocą 20-pasmowego korektora parametrycznego, umożliwiając optymalizację pod kątem otoczenia bez wydawania dziesiątek tysięcy na kompletną przebudowę lub renowację pomieszczenia. A jak wiemy nawet najlepszy sprzęt bez odpowiedniej akustyki nie zagra poprawie.

SIRIUS G2.1 zapewnia wiele wejść i wyjść, umożliwiając podłączenie do różnych źródeł cyfrowych i przetworników cyfrowo-analogowych.

Urządzenie jest zasilane przez platformę współprzetwarzania AURALiC Proteus G2; której sercem jest układ FPGA Xilinx XC7A200T, wzmocniony przez 512 MB pamięci DDR3. Ten układ FPGA zawiera ponad 200 000 komórek logicznych i 740 segmentów DSP, które razem zapewniają niezrównane możliwości przetwarzania danych. Moc obliczeniowa i wydajność SIRIUS G2.1 są częściowo osiągnięte dzięki decyzji projektowej o zastosowaniu struktury platformy z dwoma procesorami, która podwaja swoją wydajność. Podczas gdy AURALiC Tesla G1 obsługuje kontrolę sprzętu, Proteus G2 koncentruje swoje wysiłki na przetwarzaniu danych muzycznych.

Auralic zadbał nie tylko o protokoły transmisji oraz bez jitterowe układy współpracy ale również wyeliminował niepożądane czynniki fizyczne poprzez odpowiednie rozmieszczenie elementów całego układu, izolacje galwaniczną, obudowę urządzenia czy system amortyzacji zawieszenia całego systemu.

Urządzenie jest już do kupienia w Polsce a jego cena wynosi 30 000 PLN. Urządzenie można przetestować na swoim systemie wcześniej umawiając się na taki odsłuch z jednym z autoryzowanych dealerów Auralic.

 

Podstawowe funkcje oraz parametry urządzenia

 

Wejścia audio

 

Lightning Link (do 384 K / 32 bity, DSD512)

USB Audio (do 384 K / 32 bity, DSD512) *

AES / EBU (do 192 K / 24 bity, DSD64 przez DoP)

Koncentryczne (do 192 K / 24 bity, DSD64 przez DoP)

TOSLINK (Do 192 K / 24 bity, DSD64 przez DoP)

 

Wyjścia audio

 

Lightning Link (do 384 K / 32 bity, DSD512)

USB Audio (do 384 K / 32 bity, DSD512) **

AES / EBU (do 192 K / 24 bity, DSD64 przez DoP)

Koncentryczne (do 192 K / 24 bity, DSD64 przez DoP)

TOSLINK (do 192 K / 24 bity, DSD64 przez DoP)

 

Benchmark***

 

THD + N: <-165dB (Resample do PCM 44,1K – 384K)

THD + N: <-155dB (Resample to DSD128 – DSD512)

THD + N: <-150dB (Resample to DSD64)

 

Funkcje przetwarzania

 

Reclocking sygnału i eliminacja jittera ****

PCM i DSD Resampler

8-pasmowy korektor parametryczny

Kompensacja położenia głośników

Precyzyjna cyfrowa regulacja głośności

 

Dystrybutor: MIP

www.mip.bz

 

Strona produktowa:

www.auralic.pl

 

Kontakt dla prasy:

superata@superata.com

 

O AURALIC  LIMITED

Firma AURALiC LIMITED została założona w 2009 roku i cieszy się renomą na całym świecie, tworząc innowacyjne, cyfrowe urządzenia audio najwyższej jakości. Wyrafinowane wyroby AURALiC łączą w sobie klasyczne analogowe projekty z najnowocześniejszymi technologiami cyfrowymi w celu przetarcia nowych dróg do przyszłości nowych wymiarów wysokiej jakości dźwięku.

Bezproblemowo zintegrowane oprogramowanie sprzętowe i kontrolne firmy AURALiC zapewnia łatwe zarządzanie odtwarzaniem muzyki w wysokiej rozdzielczości w całym domu. Niezależnie od tego, czy jest to przesyłanie strumieniowe z serwisów internetowych czy lokalnych kolekcji muzycznych sprawia, że urządzenia AURALiC pozwalają odkrywać, udostępniać i łączyć się jak nigdy przedtem, poszerzając horyzonty swojego systemu audio o nowe poziomy funkcjonalności i wydajności.

 

O DYSTRYBUTORZE:

Firma MIP (Multimedia Intelligent Products) istnieje od 2002 roku. Jest wyłącznym dystrybutorem produktów marek iRiver, Fostex, Astell&kern, Cowon, Auralic, Furutech-ADL, FiiO, Campfire Audio, WooAudio, MrSpeakers, SoundMAGIC, IBasso, IEAST, Cresyn, Takstar, Questyle Audio, SMSL, Riva Audio i wielu innych. Produkty oferowane przez MIP można znaleźć na półkach wielu renomowanych sieci handlowych, sklepów online czy sklepów specjalistycznych ze sprzętem audio.

Od 2004 roku działa także należąca do MIP sieć sklepów MP3Store oferująca wysokiej jakości przenośne urządzenia multimedialne i akcesoria. We wszystkich sklepach stacjonarnych klienci mają możliwość wygodnego przetestowania bogatej gamy odtwarzaczy audio, słuchawek, głośników, wzmacniaczy oraz akcesoriów. MP3Store to także sklep internetowy oraz największe internetowe źródło informacji na temat przenośnego sprzętu multimedialnego w Polsce w postaci forum MP3Store liczącego ponad 50 tysięcy użytkowników.

 

Comments are closed.