MIP.biz.pl

CAMPFIRE AUDIO – Wprowadza dwie nowe słuchawki – Atlas i Comet

Home »  Campfire Audio »  CAMPFIRE AUDIO – Wprowadza dwie nowe słuchawki – Atlas i Comet

CAMPFIRE AUDIO – Wprowadza dwie nowe słuchawki – Atlas i Comet

On 22 czerwca, 2018, Posted by , In Campfire Audio, By ,,,,, , With No Comments

Amerykański producent Campfire Audio wprowadził właśnie do sprzedaży dwie nowe konstrukcje słuchawek dla wymagających słuchaczy. Atlas to model najdroższy obecnie w ofercie producenta, natomiast Comet jest najtańszym reprezentantem. Pomimo ogromnej różnicy w cenie obydwa modele oferują świetny dźwięk i wysoką jakość wykonania

Campfire Audio Atlas i Comet reprezentują wysoki kunszt produkcji oraz pieczołowitą dbałości o brzmienie. Poniżej charakterystyczne cechy obydwu słuchawek oraz jak wygląda ich proces produkcji.

Obudowa z wysokiej jakości stali nierdzewnej

Nasze nowe obudowy powstają dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii kucia matrycowego, aby później zostać dokładnie obrobione za pomocą maszyn CNC. Następne są ręcznie polerowane aż do uzyskania efektu lustra. Trwałość takich obudów daje w codziennym zastosowaniu spokój ducha na wiele lat. Każda pojedyncza słuchawka jest składana ręcznie w naszym zakładzie przez wysoce wykwalifikowanych specjalistów.

Zastosowanie unikalnych technologii w przetwornikach

Campfire Audio jest firmą znaną z produkcji słuchawek o bardzo unikalnej sygnaturze dźwiękowej. Każda ze słuchawek jest pieczołowicie dostrajana, aby osiągnąć konkretną charakterystykę odtwarzania. Zarówno model Atlas, jak i Comet posiadają nowe, customowe konstrukcje przetworników.

Comet wykorzystuje wentylowany i pełnozakresowy przetwornik armaturowy. Dostarcza brzmienie, które oferuje zarówno czytelne i rześkie odtworzenie werbli, jak i dynamiczne przekazanie uderzenia perkusji”.

Atlas rozszerza nasz firmowy przetwornik ADLC aż do rozmiaru 10mm, co czyni te słuchawki pełnozakresowym bolidem”.

Trójwymiarowo modelowane strojenie akustyczne

Uzupełniając nasze firmowe rozwiązania w zakresie konstrukcji przetworników
w słuchawkach, Campfire Audio wytycza szlaki w modelowaniu akustycznym 3D.

Nasza Dostrajana Akustyczna Komora Rozszerzająca (Tuned Acoustic Expansion Chamber™ – TAEC) porzuca klasyczne rozwiązanie polegające na zastosowaniu małej tubki i tłumika. Dzięki temu możemy uzyskiwać strojenie, jakie pozbawione jest kompresji. A rezultatem tego jest to, że wysokie częstotliwości są otwarte, czytelne i mają doskonale rozciągniętą charakterystykę. Jest to unikalną i rozpoznawalną cechą słuchawek Campfire Audio.

Niedawno firma Campfire Audio wprowadziła nową technologię mającą zastosowanie z przetwornikami dynamicznymi, którą nazwaliśmy Komorą Strojoną Polaryzacyjnie (Polarity Tuned Chamber). Modelowane w 3D komory strojące, które otaczają przetwornik umożliwiają uzyskanie optymalnych parametrów jego pracy oraz bardzo precyzyjne kształtowanie charakterystyki.

Comet posiada technologię TAEC podczas gdy Atlas jest wyposażony w rozwiązanie „Polarity Tuned Chamber™.

Unikalna produkcja niskoseryjna

Precyzyjny dobór każdego elementu składowego to tylko początek tego,
w jaki sposób Campfire Audio dba o jakość wykonania Twoich słuchawek. Dbamy o detale na każdym etapie – od projektowania, poprzez dobór elementów, aż po ich ręczny montaż. Dzięki temu wszystkie nasze słuchawki to wartościowe i trwałe produkty, służące wiele lat.

Wysoki komfort i optymale rozmiary

Campfire Audio dba także o wygodę w codziennym użytkowaniu. Ergonomiczny kształt zarówno słuchawek Comet, jak i Atlas sprawia, że są łatwe i komfortowe w użytkowaniu. Dodatkowo dwustronna konstrukcja oznacza dwa warianty użytkowania. Wykończenie na wysoki połysk sprawia z kolei, że wyglądają po prostu świetnie. Co więcej, nasze obudowy są bardzo wytrzymałe i potrafią stawić czoła realiom codziennego, wieloletniego użytkowania.

Cena sugerowana Campfire Audio Atlas w Polsce wynosi 5000 zł brutto. Campfire Audio Atlas jest już dostępny w sprzedaży w wybranych sklepach audio a do odsłuchu w sklepach MP3store grupy Audiokracja.

Cena sugerowana Campfire Audio Comet w Polsce wynosi 899 zł brutto. Campfire Audio Comet dostępny będzie w sprzedaży w lipcu w wybranych sklepach audio oraz do odsłuchu w sklepach MP3store grupy Audiokracja.

Comments are closed.