MIP.biz.pl

Campfire Audio Mamoth i Holocene – nowe słuchawki dokanałowe

Home »  Nowości »  Campfire Audio Mamoth i Holocene – nowe słuchawki dokanałowe

Campfire Audio Mamoth i Holocene – nowe słuchawki dokanałowe

On 13 września, 2021, Posted by , In Nowości, By ,, , With No Comments

Informacja prasowa
10 września 2021

Campfire Audio Holocene i Mammoth
dwa nowe modele słuchawek dokanałowych

Campfire Audio bardzo dynamicznie poszerza swoją ofertę słuchawek dokanałowych. Po budżetowych i jednocześnie świetnie brzmiących słuchawkach Satsuma i Honeydew wprowadza dwa bardziej zaawansowane modele: Holocene i Mammoth. To niezwykle interesujące konstrukcje, które dodatkowo – jak wszystkie modele słuchawek Campfire Audio – są świetnie zestrojone, oferując brzmienie znacznie powyżej swojego pułapu cenowego.

Zarówno Holocene, jak i Mammoth to szczególnie ciekawa propozycja dla wszystkich tych, którzy oczekują czegoś lepszego, aniżeli słuchawki z segmentu budżetowego, a jednocześnie nie chcą na znakomite brzmienie wydawać fortuny.

Campfire audio HOLOCENE

Holocene to dokanałowe monitory w pełnym tego słowa znaczeniu. Są one oparte na na trzech przetwornikach armaturowych, które zostały specjalnie zaprojektowane oraz zoptymalizowane do tego modelu. Jeden z nich przetwarza wysokie tony, natomiast dwa pozostałe obsługują średnie i niskie pasmo.

Dzięki perfekcyjnemu zgraniu przetworników Holocene brzmią szybko, równo, łącząc przejrzystość brzmienia z budowaniem bogatych i nasyconych planów dźwiękowych. Wysokiej klasy przetworniki armaturowe to jedno, natomiast całość uzupełniają też precyzyjnie wydrukowane w technologii 3D obudowy, gdzie dopracowano każdy szczegół.

Interesującym dodatkami są fluorescencyjne loga firmy Campfire Audio oraz zupełnie nowy projekt etui, które wykonywane jest w Portugalii między innymi przy użyciu odzyskanego z oceanów plastyku przez co każde z nich jest wyjątkowe i niepowtarzalne. Podobnie jak w samych słuchawkach – także tutaj mamy fluorescencyjne elementy, które dodatkowo podkreślają unikalność konstrukcji oraz spójność całego zestawu.

CAMPFIRE AUDIO MAMMOTH

Mammoth to konstrukcja hybrydowa korzystająca z dwóch autorskich przetworników armaturowych wspartych potężnym przetwornikiem dynamicznym o średnicy aż 10mm, posiadającym membranę z bio-celulozy. Ten unikalny materiał niezwykle rzadko znajduje się w słuchawkach, a już tym bardziej w modelach dokanałowych. Tym razem marka Campfire Audio dała tutaj popis swoich możliwości technologicznych i to właśnie technologia oraz zgranie przetworników sprawiają, że Mammoth to słuchawki niezwykłe, bo oferujące energię, witalność dźwięku, który wciąga słuchacza od pierwszych taktów muzyki.

A jednocześnie wciąż mamy tutaj niezwykły realizm i zachowaną neutralność przekazu. To słuchawki dla wszystkich tych, którzy nie oczekują idealnie monitorowego brzmienia a bardziej czerpią radość z energii i dynamiki w muzyce.

Podobnie, jak przypadku modelu Holocene do Campfire Audio Mammoth dostajemy zupełnie nowe etui, które także jest wykonywane w dużej mierze z odzyskanego plastiku. Również i tutaj odnajdziemy ciekawe elementy fluorescencyjne – zarówno na słuchawkach, jak i na etui, co dodatkowo podkreśla unikalność i dopracowanie w szczegółach całego zestawu.

Nowy kabel „Smoky Glow” typu litz z posrebrzanej miedzi w obu modelach

Wisieńką na torcie w obu nowych modelach jest całkowicie nowy kabel słuchawkowy. Został on stworzony specjalnie, aby dopełnić brzmienie obu modeli i wykorzystuje konfigurację żył typu litz. Same zaś przewodniki to wysokiej czystości miedź dodatkowo powlekana srebrem. Zapewnia to nie tylko odpowiednią transparentność brzmieniową samego kabla, ale także daje wyrafinowaną, naturalną a jednocześnie nasyconą barwę oraz napowietrzone, czyste i precyzyjne wysokie tony. Jednocześnie w obu nowych modelach słuchawek mamy bardzo precyzyjnie wykonane gniazda MMCX z miedzi berylowej, które zapewniają pewność i trwałość połączenia. Sprawia to, że nowymi modelami Mammoth i Holocene będziemy mogli się cieszyć przez długie lata mając cały czas najwyższej klasy brzmienie.

Cena sugerowana słuchawek Campfire Audio Holocene wynosi 2899 zł, zaś modelu Mammoth 2499zł brutto.

Campfire Audio Holocene i Mammoth dostępne są wybranych sklepach audio oraz do odsłuchu w sieci sklepów HiFiPro oraz mp3store.

Comments are closed.