MIP.biz.pl

Abyss – słuchawkowy absolut z Ameryki w Polsce

Home »  Nowości »  Abyss – słuchawkowy absolut z Ameryki w Polsce

Abyss – słuchawkowy absolut z Ameryki w Polsce

On 17 września, 2021, Posted by , In Nowości, By ,,,, , With No Comments

Abyss – słuchawkowy absolut z Ameryki w Polsce

Abyss to firma specjalizująca się w produkcji hi-endowych i unikalnych pod względem konstrukcji słuchawek planarnych. Jest to jednocześnie marka, która na zachodzie zdążyła w krótkim czasie wytworzyć sobie niepodważalną renomę. A to głównie dzięki połączeniu niesamowitego brzmienia ze znakomitym, solidnym wykonaniem oraz unikalnymi technologiami, jakie stosuje w swoich słuchawkach.

Abyss to dedykowany producent opierający swoją produkcje na doświadczeniu firmy JPS Labs, która od przeszło 30 lat zajmuje się produkcją najwyższej klasy przewodów do sprzętu audio. Co więcej, wielu znawców uznaje flagowy model AB-1266 Phi za słuchawkowe apogeum i najlepsze słuchawki planarne na świecie.

ABYSS AB-1266 PHI TC

AB-1266 PHI TC to flagowe słuchawki w ofercie amerykańskiego producenta. Korzystają one z całkowicie autorskich przetworników planarnych
o unikalnej konstrukcji i średnicy aż 66mm. Przetworniki te, jak i całe słuchawki zaprojektowano w jednym i tylko jednym celu, jakim było stworzenie najbardziej transparentnych i rozdzielczych słuchawek na świecie.

Abyss AB-1266 PHI TC to jednocześnie słuchawki, które posiadają nie tylko niezwykłe przetworniki, ale także i znakomitą, solidną a przy tym nowoczesną konstrukcję. Konstrukcja ta praktycznie w całości oparta jest o trwałe, metalowe elementy.
A każdy z nich wykonany jest z niesamowitą, niezwykłą wręcz precyzją za pomocą obróbki CNC. Co więcej, najnowsza wersja tych słuchawek posiada specjalną ceramiczną powłokę w dwóch tonacjach kolorystycznych, która nie tylko podnosi ich walory estetyczne, ale także i nadaje im niepowtarzalnego, dystyngowanego oraz unikalnego wyglądu.

AB-1266 PHI TC oferują niezrównaną jakość dźwięku, łącząc najlepsze cechy słuchawek planarnych, dynamicznych i elektrostatycznych – a przy tym nie powielając ich wad. Posiadają także ogromne pokłady dynamiki, rozciągnięty
i kontrolowany, namacalny, obecny środek pasma i pełne powietrza wysokie tony.

Słuchawki te są w całości wykonywane w Bufallo, w Stanach Zjednoczonych
z wykorzystaniem specjalnych części, takich jak zoptymalizowane magnesy neodymowe czy ekskluzywne pady wykonane z gładkiej owczej skóry.

Słuchawki występują w trzech wersjach: Lite, Deluxe oraz Complete. Różnią się one dodatkowym skórzanym pokrowcem w wersjach Deluxe oraz Complete oraz kablem JPS Labs Superconductor w wersji Complete. Cena poszczególnych modeli to odpowiednio: 24 800zł, 29 000zł oraz 39 000zł.

ABYSS DIANA V2

Model Diana to z kolei słuchawki, które tworzą zupełnie nowy segment rynku.
I jednocześnie ustanawiają w nim niezwykle wysoki punkt odniesienia. Abyss Diana – teraz już w drugiej wersji – to najcieńsze na świecie słuchawki planarne. Łączą one ze sobą nie tylko niezwykłą technologię i zjawiskowe brzmienie, ale także unikalny wygląd oraz kompaktową, przenośną oraz trwałą budowę.

Nie bez powodu Abyss Diana uznawane są przez wielu za jedne z najlepszych słuchawek przenośnych, jakie tylko można kupić. Ich konstrukcja jest kompaktowa, jednakże brzmienie zdaje się przy tym zaprzeczać prawom fizyki. Posiadają niezwykle szeroką skalę dynamiki oraz dynamiczne i nasycone niskie tony. A przy tym ujmują też  organicznym środkiem pasma i rozdzielczymi wysokimi tonami. Inaczej rzecz ujmując, Abyss Diana mają wszystkie cechy, jakie tylko możemy odnaleźć w słuchawkach – i to w przenośnej, precyzyjnie wykonanej formie.

Warto też zaznaczyć, że – podobnie, jak we wszystkich modelach Abyss – słuchawki te oparte są o opatentowane i autorskie przetworniki planarne, w tym przypadku
o średnicy 63 mm.   Cena modelu to: 15 700 zł.

ABYSS DIANA PHI

Ten z kolei model to również konstrukcja wyjątkowa. Otóż wersja Phi łączy kompaktową i przenośną formę modelu Diana ze znakomitymi przetwornikami
z modelu AB-1266 PHI CC. Dlatego też można śmiało zaryzykować tezę, iż model Diana Phi to apogeum techniki słuchawkowej w przenośnej formie.

Dlatego też Abyss Diana Phi to słuchawki dla wszystkich tych, którzy oczekują absolutnie referencyjnego brzmienia z modelu AB-1266 PHI CC, a jednocześnie chcą mieć to brzmienie zawsze ze sobą. Dodatkowo będą doskonale współpracować z większością dobrego sprzętu przenośnego. Cena modelu to: 19 990zl

ABYSS – znakomite wykonanie i największa dbałość o detale.

Oba modele słuchawek Diana wykonane są za pomocą obróbki CNC z najwyższej próby lotniczego aluminium. Posiadają także unikalny, magnetyczny pałąk, który świetnie dostosowuje się do kształtu głowy. Co więcej, w obu przypadkach dostajemy w komplecie elegancki pokrowiec do transportu słuchawek, w którym zmieszczą się także akcesoria takie, jak dodatkowe kable, czy odtwarzacze przenośne.

W modelu AB-1266 PHI TC zastosowano z kolei unikalną konstrukcję pałąka, który nie dość, że łatwo dostosowuje się do kształtu głowy, to także nie posiada żadnych plastykowych elementów, które mogłyby się złamać. Jednocześnie wszystkie modele słuchawek Abyss posiadają parowane przetworniki, dzięki czemu uzyskano najwyższy z możliwych poziom realizmu brzmienia.

Wszystkie modele słuchawek można przetestować i zamówić w sieci sklepów HiFiPRO oraz MP3Store. Ze względu na wyjątkowo duże zainteresowanie marką na całym świecie oraz żmudny proces wykonania obecnie czas oczekiwania u producenta to około 12 tygodni na model 1266 oraz ok. 8 tygodni na modele Diana.

Najważniejsze dane techniczne:

Abyss AB-1266 PHI TC:
Pasmo przenoszenia: 5 Hz do 30 KHz
Impedancja: 47 omów
Faza: płaska w całym paśmie
Skuteczność: 88 dB/mW
Zniekształcenia: poniżej 1%, ponżej 0.2% w zakresie największej wrażliwości ucha
Waga: 640 gram

Abyss Diana V2:
Pasmo przenoszenia: 7 Hz – 28 KHz
Impedancja: 42 omy
Faza: płaska w całym paśmie
Skuteczność: 91 dB/mW
Waga: 350 gram

Abyss Diana Phi:
Pasmo przenoszenia: 7 Hz – 28 KHz
Impedancja: 42 omy
Faza: płaska w całym paśmie
Skuteczność: 91 dB/mW
Waga: 350 gram

Comments are closed.