MIP.biz.pl

FiiO E12 Mont Blanc – wzmacniacz słuchawkowy

Home »  FiiO »  FiiO E12 Mont Blanc – wzmacniacz słuchawkowy

FiiO E12 Mont Blanc – wzmacniacz słuchawkowy

On 9 maja, 2013, Posted by , In FiiO, With No Comments
 • Dosłownie kilka dni temu na półki sklepów trafiło nowe dzieło inżynierów znanej w świecie z produkcji przenośnych wzmacniaczy marki FiiO. Model E12 MONT BLANC bo tak brzmi jego pełna nazwa to majstersztyk wśród przenośnych AMP’ów. red cloud . FiiO E12 to model dla bardzo wymagających użytkowników chcących wykorzystać w pełni możliwości swoich high-endowych słuchawek w dowolnym miejscu i czasie.Dla zapewnienia świetnego brzmienia Fiio zastosowało w swoim nowym urządzeniu dwa najwyższej jakości wzmacniacze operacyjne od cenionego amerykańskiego producenta Texas Instruments. Jeden z nich (LME49710) odpowiada za podstawowe  wzmocnienie, natomiast drugi (LME49600) pełni rolę bufora. Takie połączenie pozwala uzyskać niewiarygodnie niski poziom zniekształceń wynoszący 0,00003%. Są to wyniki nie osiągalne wśród podzespołów konkurencji. Wykorzystanie doskonałych podzespołów takich jak wzmacniacze operacyjne, wysokiej klasy potencjometru ALPS oraz kondensatora WIMA w połączeniu z wysokiej pojemności baterią zapewnia doskonałe brzmienie i świetne walory użytkowe produktu. Nie ma tutaj mowy o zniekształceniach przy regulacji głośności jak ma to miejsce w przypadku podstawowych potencjometrów.

  FiiO Mont Blanc to także innowacyjny system zasilania. Dla zaspokojenia wymagań podzespołów w modelu E12 zastosowano trzy połączone baterie dające napięcie 11V, wbudowany przetwornik DC/DC transformuje je na 22V. W ten sposób urządzenie  w 100% wykorzystuje potencjał wzmacniaczy operacyjnych, dając ogromną moc wyjściową wynoszącą 850mW. Taka wartość w połączeniu z wysokim poziomem dynamiki pozwala na wysterowanie nawet najbardziej wymagających słuchawek.
  Zastosowanie połączonych baterii wymaga nietypowego prądu ładowania wynoszącego 14V. Konstruktorzy Fiio postanowili wprowadzić w modelu E12 znaczące ułatwienie poprzez konwersję 5V napięcia w porcie USB na 14V potrzebne do ładowania baterii. W ten sposób możemy naładować baterię poprzez port USB w komputerze lub ładowarkę sieciową od telefonu. W przypadku 2A ładowarki FiiO E12 działała w trybie quick charge i proces ładowania trwa tylko 3 godziny.
  Aby zwiększyć wygodę korzystania i informować o aktualnym stanie urządzenia FiiO E12 został wyposażony w diody informujące o trybie ładowania (szybki, wolny). Dioda informuje również o pracy urządzenia. Żeby dopasować wzmocnienie do używanych słuchawek, FiiO E12 posiada dwustopniowe podbicie Gain –  low dla mniej wymagających słuchawek i high dla sprzętu o większych potrzebach w stosunku do źródła.

  Dodatkowym atutem jest funkcja podbicia basu, która delikatnie podbija najniższe tony nie kolorując nadmiernie basu oraz nie wprowadzając przy tym przytłumienia wokali i instrumentów.  Nie mniej ważny tutaj jest zastosowany hardware’owo crossfeed czyli przenikanie kanałów dla zapewnienia wiernego i jak najbardziej naturalnego przekazu muzyki. Zaawansowana technologia i doskonała jakość dźwięku w modelu E12 idą w parze z bardzo smukłą obudową o grubości 14,5 mm oraz świetnym wykonaniem ze szczotkowego metalu. Zachowano jednoczesnie niewielką wagą sprawiającą że FiiO E12 doskonale nadaje się do noszenia w kieszeni, można go zabrać ze sobą wszędzie ciesząc się muzyką doskonałą w każdym calu.

  Specyfikacja techniczna:
  waga 159g
  wymiary 124×65.5×14.5(mm)
  Wejście audio 3.5mm stereo jack
  wyjście audio 3.5mm stereo Jack
  Potencjometr ALPS
  Podbicie basu 1 stopniowe
  Impedancja słuchawek 16~300Ω(rekomendowana)
  Zasilanie Micro USB 5V/2A
  Pojemność baterii 9.7Wh (880mAh / 11.1V)
  Czas ładowania <150 minut (dla 2A ładowarki)
  Czas pracy >12 godzin
  Moc wyjściowa >880mW@32Ω
  Zniekształcenia THD <0.005%
  Impedancja wyjściowa <0.5Ω
  Pasmo przenoszenia 10 Hz ~ 100KHz
  Skuteczność >110dB
  Czułość wejścia <710 mV(Gain:wysoki)
  Crosstalk > 70 dB
  Podbicie Gain >16 dB(wysoki)
  Zakres podbicia basu > 4.2dB @ 100Hz
  Maksymalne napięcie wyjścia 15.5 V
  Maksymalne natężenie wyjścia 170 mA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *