MIP.biz.pl

Campfire Audio Solaris

Home »  Campfire Audio »  Campfire Audio Solaris

Campfire Audio Solaris

On 31 maja, 2019, Posted by , In Campfire Audio, With No Comments

Solaris to obecnie flagowy produkt amerykańskiej firmy ALO Audio dedykowany wymagającym słuchaczom i muzyce hi-res. Stanowią one przełom, jeśli chodzi o najwyższą jakości dźwięku i wykonania w historii firmy.

Projektując ten akurat model słuchawek, firma Campfire Audio skorzystała z całej swojej wiedzy i wielu technologii, jakie ma do dyspozycji. Dzięki temu stworzone słuchawki są naprawdę wyjątkowe. Bo łączące wiele indywidualnych technologii, jakich jeszcze wcześniej nie zintegrowano w jednym produkcie.

Campfire Audio SOLARIS to konstrukcja hybrydowa, która jest kompilacją osiągów przetworników armaturowych z możliwościami przetworników dynamicznych.

Dedykowane przetworniki armaturowe dla wysokich tonów

Zastosowano dwa specjalnie dobrane wysokotonowe przetworniki armaturowe, które są dopasowane do unikalnego dla Campfire Audio systemu T.A.E.C (Tune Acoustic Expansion Chamber – Dostrajana Akustyczna Komora Rozszerzająca). Zapewnia to znakomite rozciągnięcie pasma w zakresie wysokich tonów. A jednocześnie nie powoduje wyostrzenia sybilantów ani zmęczenia przy dłuższym odsłuchu. Wysokie tony z najnowszego modelu SOLARIS są dokładnie takie, jakich słuchacz może oczekiwać od słuchawek hi-endowych. Pokazują wiele detali, są eteryczne, lecz nie męczą i nie posiadają wyostrzeń.

Customowy armaturowy przetwornik średniotonowy

Do odtworzenia średnich tonów zastosowano specjalny, większy przetwornik armaturowy, zaprojektowany wyłącznie do odtwarzania tego zakresu pasma. Posiada on umieszczony z tyłu port, który optymalizuje jego warunki pracy i zapewnia doskonałą dynamikę.

Znakomity bas dzięki dedykowanemu przetwornikowi dynamicznemu

Bas z kolei odtwarza dedykowany przetwornik dynamiczny. Jest to dedykowany do tego zadania, autorskiej wersji przetwornik o średnicy 10 mm A.D.L.C., który dodatkowo został zoptymalizowany poprzez Komorę Strojoną Polaryzacyjnie (Polarity Tuned Chamber™). Taka konfiguracja zapewnia nie tylko doskonałe zgranie basu z resztą pasma ale również idealną spójność. Dzięki temu uzyskano znakomitą dynamikę oraz siłę basu, jaką zaoferować mogą tylko przetworniki dynamiczne.

Znakomite wykonanie – znak rozpoznawczy Campfire Audio

Warto także zaznaczyć, iż Campfire Audio wyjątkowy nacisk kładzie na jakość wykonania swoich produktów oraz ich odporność na trudy codziennego użytkowania. Wszystkie elementy są perfekcyjnie spasowane ze sobą. Słuchawki te to doskonały wybór dla wszystkich, którzy chcą się cieszyć najwyższej jakości brzmieniem przez długie lata.

Specjalnie zaprojektowany dla modelu SOLARIS nowy kabel

Najwyższej klasy słuchawki wymagają znakomitego kabla. I taki też Campfire Audio dostarcza w zestawie. Jest to zoptymalizowany do współpracy z tymi akurat słuchawkami kabel posiadający przewodniki z czystego srebra w konfiguracji Litz. Posiada on wysokiej jakości oplot, zapewniający trwałość i wygodę eksploatacji.

Campfire Audio SOLARIS – najważniejsze cechy

  • Podwójne, specjalnie zaprojektowane wysokotonowe przetworniki armaturowe wraz z systemem T.A.E.C.
  • Pojedynczy, dedykowany armaturowy przetwornik średnio tonowy. Posiada on wentylowaną komorę optymalizującą warunki jego pracy.
  • Specjalnie zaprojektowany, dynamiczny przetwornik o średnicy 10mm doskonale zgrany z Komorą Strojoną Polaryzacyjnie dla znakomitej integracji basu z resztą pasma oraz doskonałej jakości niskich tonów.
  • Przetwornik nisko tonowy posiada membranę o autorskiej konstrukcji Campfire Audio. Jest to membrana A.D.L.C, czyli membrana karbonowa o strukturze naśladującej amorficzny diament
  • Najwyższej jakości złącza berylowo-miedziane wraz z formą ze stali nierdzewnej
  • Nowo opracowany kabel z czystego srebra typu Litz

Cena sugerowana Campfire Audio Solaris w Polsce została ustalona na poziomie 6500 zł brutto. Produkt jest już dostępny w specjalistycznych sklepach audio.

Comments are closed.