MIP.biz.pl

Monoprice – Wysoka jakość za ułamek ceny

Home »  Monoprice »  Monoprice – Wysoka jakość za ułamek ceny

Monoprice – Wysoka jakość za ułamek ceny

On 15 kwietnia, 2020, Posted by , In Monoprice, With No Comments

Monoprice jest kalifornijskim producentem szerokiej gamy, wysokiej jakości urządzeń, które nie powinny zrujnować naszego budżetu. Dzięki zastosowaniu nowatorskiego modelu biznesowego oferuje produkty dorównujące jakościowo konkurencji, lecz w o wiele lepszej cenie. Firma w ofercie posiada wachlarz ponad 7000 produktów elektronicznych oraz akcesoriów dla szerokiego odbiorcy w rynku konsumenckim jak również profesjonalnym. W Polsce Partnerem Monoprice został dystrybutor sprzętu audio – firma MIP.

Od samego początku filozofią biznesu Monoprice była koncentracja na potrzebach klientów oraz doskonała obsługa przed i posprzedażowa.

Monoprice została założona w 2002 roku z inicjatywy dwóch przedsiębiorców, którzy zdali sobie sprawę, że klienci często przepłacają za dość proste i tanie w wytworzeniu produkty. Pierwszym jej bestsellerem był kabel HDMI, który firma była w stanie zaoferować w cenie wielokrotnie niższej niż firmy konkurencyjne. Monoprice od początku swojej działalności stawiała na spełnianie oczekiwań klientów. W ten sposób dość szybko z firmy oferującej kable, zaczęła sprzedawać systemy komputerowe budowane według specyfikacji klientów, systemy kina domowego, aż po kompleksowe systemy dostarczane dla innych firm. Z biegiem czasu swój model biznesu zaczęła przenosić na produkty z coraz wyższego segmentu cenowego, kierując się dotychczasową ideą. Dlatego też…

Monoprice jest w stanie zaoferować produkty dorównujące jakościowo produktom konkurencyjnych marek, za ułamek ich ceny, praktycznie w każdym segmencie cenowym. Firma wyeliminowała zbędnych pośredników oraz procesy, które generowały niepotrzebne koszty. Dla klienta końcowego oznacza to obniżenie ceny nawet o połowę. Monoprice oferuje bardzo szeroką gamę produktów w wielu obszarach działalności oraz niemal w każdym przedziale cenowym. Przeglądając ofertę Monoprice nie da się nie zauważyć iż w niemal każdej dziedzinie dostarcza ona nowoczesne, nie bojąc się użyć słowa, najnowsze technologie. Monoprice czerpie z rozwiązań liderów poszczególnych branż aby zapewnić klientowi możliwie maksymalne doświadczenia z korzystania z jej wyrobów, jednocześnie gwarantując rozsądną cenę. O jakości wyrobów spod marki Monoprice świadczą liczne nagrody, recenzje oraz opinie użytkowników.

Poprzez bogaty segment akcesoriów, sprzęt IT, audio-video, rozwiązania mobilne i bezprzewodowe, rozwiązania smart&security, produkty typu outdoor poprzez wyposażenie biur i domów kończąc na ofercie komercyjnej produktów oraz instalacji dla firm, instytucji edukacyjnych i rządowych, Monoprice stara się zapewnić nie tylko szeroką ofertę, ale również jej odpowiednią jakość i cenę.

W Europie dostępny jest w tej chwili tylko nieznaczny procent oferty Monoprice gdyż jest to początek ekspansji na inne rynki. W Polsce mamy możliwość zakupu produktów z segmentu audio produkowaną pod linią Monolith.

Sam asortyment audio to produkty dla tak zwanego Kowalskiego poprzez coraz bardziej wymagającego użytkownika i typowych audiofilach. W produktach zastosowano nowoczesne, czasem szczytowe technologie: THX, Planar Diagrams, Dolby Atmos, Ribbon Speakers, ANC i wiele innych.

Firma MIP jako Oficjalny Partner będzie starać się o zwiększenie dostępności marki dla polskiego klienta. Z początku będzie to asortyment głównie z segmentu audio ale z czasem będą wprowadzane inne kategorie sprzętu. W obecnej chwili sprzęt można nabyć w wybranych sklepach oraz przetestować w sieci sklepów MP3Store.

O Monoprice

Monoprice od początku swojej działalności czyli od momentu założenia w 2002 roku, stawiała na spełnianie oczekiwań klientów w możliwie jak najlepszej cenie w stosunku do możliwości, zachowując jednocześnie możliwie najwyższą jakość. W ten sposób bardzo szybko ugruntowała sobie pozycję lidera na rynku e-commerce aby w 18lat później oferować już ponad 7000 produktów zarówno na rynek konsumencki jak i profesjonalny. Monoprice jest firmą innowacyjną, nieustanie szukającą nowych rozwiązań, aby móc sprostać coraz to nowszym wymaganiom klientów. Podpatrując liderów w swoich kategoriach oraz obserwując trendy rynkowe, niemal w każdej kategorii asortymentu znajdziemy produkty oferujące najnowsze rozwiązania technologiczne. Wygląda na to, że udaje się jej to doskonale, co widać po bardzo dobrych opiniach użytkowników i recenzentów.

Przykładowe urządzenia firmy Monoprice przedstawione są na poniższych grafikach.

 

Comments are closed.