MIP.biz.pl

Owocna współpraca firm Beyerdynamic i Astell&Kern

Home »  Astell&Kern »  Owocna współpraca firm Beyerdynamic i Astell&Kern

Owocna współpraca firm Beyerdynamic i Astell&Kern

On 12 października, 2018, Posted by , In Astell&Kern, With No Comments

Druga generacja słuchawek Astell&Kern T5p

Druga generacja AK T5p to najnowszy efekt współpracy firm Beyerdynamic i Astell&Kern. Pierwsza z tych firm, to znany na całym świecie producent słuchawek z ponad stuletnią tradycją. Astell&Kern to z kolei wiodący producent odtwarzaczy przenośnych klasy premium i hi-end, które nierzadko wyznaczają nowe kierunki i standardy na rynku.

Astell&Kern T5p drugiej generacji to konstrukcja zamknięta, która została pieczołowicie dostrojona tak, aby uzyskać znakomite, synergiczne brzmienie w połączeniu z przenośnymi odtwarzaczami Astell&Kern. Możemy dzięki temu uzyskać połączenie, które nie tylko zapewni znakomitą czystość, naturalność i precyzję w całym paśmie, ale da także doskonały, rozciągnięty i kontrolowany bas.

Słuchawki te używają przetworników w technologii Tesla o dużej skuteczności. Posiadają też wysokiej klasy zbalansowany oraz odłączany kabel z solidnym, także zbalansowanym wtykiem 2.5 mm. W kablu tym zastosowany hybrydowy przewodnik, który częściowo składa się z miedzi OCC o czystości 7N a częściowo z czystego srebra o czystości 4N.Co więcej, Astell&Kern T5p produkowane są ręcznie w Niemczech. Mają solidne a jednocześnie komfortowe pady, które zapewniają wygodę nawet podczas wielogodzinnych odsłuchów. Dodatkowym atutem jest czarna osłona muszli, która dodaje elegancji i polotu.

Beyerdynamic – połączenie tradycji i innowacyjności
Firma ta została założona w 1924 roku w Berlinie przez Eugena Beyera i do dzisiaj reprezentuje esencję technologii, solidności i innowacyjności w audio. Beyerdynamic ma na swoim koncie wiele osiągnięć, które sprawiają, że naprawdę zasługuje na miano jednej z kluczowych marek audio. Weźmy chociażby jako przykład, pierwsze na świecie dynamiczne słuchawki – DT 48, które są dostępne aż do teraz. Jednocześnie warto zaznaczyć, że nawet w dzisiejszych czasach firma jest wierna wizji swojego założyciela, Eugena Bayera. Wizja ta sprawia, że Beyerdynamic stał się niekwestionowanym liderem rynku zarówno, jeżeli chodzi, o jakość, jak i także w zakresie innowacyjności swoich produktów.

Technologia Tesla
Nazwa tego rozwiązania podchodzi od jednostki, jaką mierzy się siłę indukcji magnetycznej. W przetwornikach z technologią Tesla firmy Beyerdynamic siła ta ma wartość właśnie powyżej 1 Tesli, co często jest poza zasięgiem konkurencji. Wysoka indukcja oznacza wysoką skuteczność, co z kolei przekłada się na szereg praktycznych zalet. To nie tylko lepsza kontrola całego układu magnetycznego, jego szybsza praca, ale także i wyższa skuteczność całego przetwornika. To ostatnie zaś bezpośrednio przekłada się na możliwość zasilania słuchawek z przetwornikami Tesla nawet z odtwarzaczy przenośnych dysponujących mniejszą mocą. Pomaga w tym także niska impedancja T5p MkII, wynosząca 32 Ohm.
Znakomita przestrzenność

AK T5P drugiej generacji oferują jednocześnie znakomitą, rozbudowana scenę dźwiękową. Dzieje się tak dzięki umieszczeniu przetworników pod kątem w taki sposób, aby uzyskać optymalne budowanie panoramy stereo.
Kabel z hybrydowym przetwornikiem z miedzi OCC i czystego srebra z 2.5mm zbalansowanym wtykiem
Dołączony do zestawu z Astell&Kern T5p MkII kabel jest zadziwiająco wręcz dopracowany. Przede wszystkim jest to konstrukcja hybrydowa. Umiejętnie połączono w niej zalety dwóch różnych przewodników. Jednym z nim jest czyste srebro o czystości 4N (czyli 99.99% czystości), drugi zaś to miedź OCC o czystości aż 7N. Ten, składający się z ośmiu przewodników kabel nie tylko znakomicie wygląda. Jest przede wszystkim zoptymalizowany brzmieniowo tak, aby osiągnąć z T5p drugiej generacji wręcz spektakularne rezultaty. A przy tym nie trzeba się martwić o zbyt ostre wysokie tony, czy wyeksponowany bas – ten kabel zachowuje znakomity balans tonalny.

Astell&Kern T5p MkII – słuchawki ręcznie wykonywane w Niemczech
Celem firmy Astell&Kern jest przede wszystkim satysfakcja naszych klientów i dostarczanie im najlepszych, dopracowanych oraz świetnych jakościowo rozwiązań. Dlatego słuchawki są produkowane są ręcznie w Niemczech, zgodnie z najwyższymi standardami produkcji. Począwszy od znakomitego i precyzyjnego brzmienia, aż do wykorzystania znakomitych jakościowo i pewnych rozwiązań, nasze słuchawki godnie reprezentują filozofię bezkompromisowego audio.

Dane techniczne

  • Typ przetwornika: Dynamiczny
  • Zasada działania: Słuchawki zamknięte, wokół uszne
  • Pasmo przenoszenia: 5 – 50,000 Hz
  • Impedancja: 32 Ω
  • Skuteczność: 102 dB
  • Deklarowana moc: 300 mW
  • Waga bez kabla: 340 g
  • Kabel: 1.4m / odłączany, czyste srebro 4N plus miedź OCC 7N, wtyk 2.5mm czterostykowy
  • Połączenie : 2.5mm zbalansowane / 3.5mm jack / adapter 6.35mm

Astell&Kern AK T5p MkII pojawią się na rynku w ilości tylko 1000 sztuk.
Cenę sugerowaną AK T5p MkII na rynek polski ustalono na poziomie 4999 PLN brutto, dostępne będą do sprzedaży w wybranych sklepach w tym do odsłuchów w sklepach MP3store z grupy Audiokracja.
Słuchawki AK T5p MkII, do sprzedaży trafią w listopadzie 2018 roku, a swoją premierę będą miały podczas Targów Audio-Video-Show na Stadionie Narodowym w dniach 16-18 listopada 2018. Zapraszamy na Strefę Słuchawkową w sekcji prezentowanej przez sieć specjalistycznych sklepów audio MP3Store gdzie będzie można je zobaczyć i przetestować wraz z najnowszymi odtwarzaczami marki Astell&Kern.

Comments are closed.